بک لینک خوب,بک لینک بد

محتوای وب وی آر,وب وی آر
پشتیبانی از محتوای وب وی آر
۱۳۹۵-۱۰-۱۳
نمایشگاه بین المللی ایران هلث ۲۰۱۷ با حضور لیزارد وب
۱۳۹۶-۰۲-۲۷

بک لینک خوب,بک لینک بد

بک لینک در دانش نامه ازاد ویکی پدیا این چنین تعریف شده است بک لینک به عنوان لینک هایی شناخته میشود که هر صفحه در وب به وب سایت و یا یک صفحه ی مخصوص فرستاده شود. بک لینک میتواند از یک وب سایت باشد و یا یک دابرکتوری
تعریف دیگری که در پشتیبانی گوگل بیان شده است این است که بک لینک به شما کمک میکند که اطلاعات خود را در دیگر سایت ها بررسی و ارزیابی کنیدبصورت ساده بک لینک اینطور میتوان بیان کرد : اگر لینکی از سایت شما خارج شود و به یک سایت دیگه اشاره داشته باشد چه بصورت مستقیم یا غیر مستقیم و یا بالعکس یعنی از سایتی به سایت شما لینک داده شود, بک لینک می گویند.
بک لینک خوب با توجه به متن اینطور میتوان بیان کرد ( بصورت رپورتاژ ) اگر بخواید که بک لینک گرفتن شما بدون ریسک اسپم یا پنالتی باشد لینک سایت خودتون رو همراه با کلمات کلیدی( anchor text ) در متنی که بطور اختصاصی تهیه کردید که دقیقآ باید موضوع سایت شما و کلمه کلیدی را داشته باشد, بکار ببرید. توجه داشته باشید که سایت مورد نظر باید domain authority و page authority بالایی هم داشته باشد.
در ادامه به تعریف بک‌لینک‌های بد می پردازیم بک لینک های بد، بک‌لینک‌هایی هستند که از طریق وب‌سایت‌های بی‌کیفیت و با محتوای سطح پایین به سمت وب‌سایت شما روانه می‌شوند.

تفاوت لینک‌های خوب و بد بر سر وب‌سایت‌هایی هست که از آن‌ها لینک می‌گیرند. بک‌لینک‌های بی‌کیفیت وسطح پایین در مدت زمان کوتاه باعث رشد وب‌سایت می شوند و همچنین جایگاه بهتری در نتایج موتورهای جستجو بدست می آورید ولی در بلند مدت با توجه به تغییر الگوریتم‌های گوگل، رفته رفته تاثیر منفی پیدا خواهد شد و این لینک‌های غیر طبیعی و با سطح پایین، موقعیت و جایگاه وب‌سایت شما را در صفحات نتایج موتورهای جستجو متزلزل خواهند کرد.

اما ازطرف دیگر، بک‌لینک خوب، بک‌لینکی است که به صورت طبیعی ساخته شده باشد. به این معنی که لزوما برای آن هزینه‌ای پرداخت نشده باشد. لینک‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی قرار می‌گیرند نیز یکی از بهترین انواع بک‌لینک برای وب‌سایت‌تان هستند. همچنین باید در نظر گرفت که دوران بک‌لینک‌ های درون سایدبار یا فوتر برای گوگل (حداقل در الگوریتم‌های جدید) به سر آمده است و استفاده از آن به شما کمکی نخواهد کرد وهمچنین ممکن است توسط گوگل جریمه شوید
با توجه به این توضیحات که ما می‌دانیم بک‌لینک‌های خوب چگونه هستند،روش هایی برای پیشگیری از گرفتن بک لینک های بد بیان می کنیم:

ابتدا اگر شما این بک‌لینک‌ ها را از صاحبان وب‌سایت‌های دیگر خریداری کرده‌اید، بهترین کاراین است که به طور مستقیم با این وب‌سایت‌ها وارد مذاکره شده و این لینک‌ها را حذف کنید.

همچنین اگر بک‌لینکی از یک وب‌سایت با سطح پایین دارید و همچنین امکان دسترسی به این وب‌سایت برای حذف لینک را ندارید، از ابزاری که گوگل در اختیار شما قرار داده است می توانید استفاده کنید. Disavow Links »
با این ابزار می‌توان به گوگل گفت که لینک‌های موردنظر شما به هر دلیلی برای شما بی ارزش هستندگوگل نیز با بررسی لینک‌ ها، آن‌ها را نادیده خواهد گرفت.
همچنین شما می‌تونید از سرویس‌های آنلاین سئو و یا شرکت‌هایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، راهنمایی بخواهید تا مشکل شما را برطرف سازند.

بیشتر بدانید
لینک سازی در طراحی وب سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس
آدرس