آنالیز کلمات کلیدی

آنالیز کلمات کلیدی

آنالیز کلمات کلیدی

آنالیز کلمات کلیدی چیست؟

سئو و بهینه سازی وب سایت تحت تاثیر زیاد کلمات و عبارات کلیدی است. تحقیق و آنالیز کلمات کلیدی توسط طراحان وب سایت و سئوکاران در مراحل ساخت وب سایت صورت می گیرد. حتماً وب سایتی که در زمان ساخت آن آنالیز کلمات کلیدی و عبارات بر روی آن صورت گرفته است موفق تر از وب سایتهایی است که این کار را انجام نمی دهند. آیا وب سایتهای بدون تحقیق و آنالیز کلیدواژه ها می توانند محصولات و خدمات خود را معرفی کنند؟ حتماً نخواهند توانست. این چند مرحله از آنالیز کلمات کلیدی را مرور می کنیم. اولین قدم برای پیدا کردن بهترین کلمات و عبارات کلیدی که کسب و کار شما را به وب سایت شما منتقل کنند این است که ببینید از کجا باید شروع کنید. یعنی بدانید کدام کلمات کلیدی توسط کاربران برای پیدا کردن شما استفاده می شود.

گوگل آنالایتیکGoogle Analytics

خیلی خوب است اگر در مورد بهینه سازی وب سایت و سئو اطلاعاتی داشته باشید و با نصب کدهای Google Analytics بروی وب سایت آمار در حال رشد وب سایت خود را ببینید. اگر در مورد Google Analytics چیزی نمی دانید، ساعتی را برای نصب گوگل آنالایتیک بر روی وب سایت خود اختصاص دهید و با داده های این ابرغول آماربازدیدکننده آشنا شوید. در بخشی از گوگل آنالایتیک داده هایی در مورد ترافیک وب سایت ارائه می شود که اگر روی کلمات کلیدی یا Keywords کلیک کنید می توانید کلمات کلیدی که کاربران از طریق آن وارد وب سایت شده اند را ببینید. اما متاسفانه این داده از زمانی که گوگل با پروتکل HTTPS جستجوی خود را ارائه می دهد دیگر برای وبمسترها قابل دسترسی نیست.

گوگل ترندز | Google Trends

اما راه های دیگری هستند تا بتوانید کلمات کلیدی و واژه هایی که بیشترین جستجو را در محل های خاص دارند را پیدا کنید، برای اینکار بد نیست تا سری به گوگل ترندز Google Trends بزنیم و کار با آن را یاد بگیریم. شما می توانید با این سرویس فوق العاده کلمات کلیدی مد نظر خود و زاییده طوفان فکری خودتان را آنالیز کنید و سپس ببینید که بیشترین و مرتبط ترین کلمه یا عبارت کلیدی که از سوی کاربر در موتورجستجو گوگل جستجو می شود کدام است؟

خوب تا همین جا می توان یک وب سایت را بر اساس کلمات کلیدی اصلی آن کسب و کار راه اندازی کرد. سعی کنید وب سایتی که می سازید حتماً آنالیز کلمات کلیدی بر روی آن انجام شود و وب سایتی که آنالیز کلمات کلیدی آن انجام شده است مانند یک سرباز مسلح است در مقابل سرباز بی دفاع و غیر مسلح.

ارزش کلمات کلیدی

ارزش کلمات و عبارات کلیدی بر اساس رقابتی که بر روی آن کلمه کلیدی وجود دارد مشخص می شود. مطمئناً رقابت بر روی کلمه "طراحی سایت" در جستجوی کلمه فارسی آن در ایران فوق العاده بیشتر از کلمه "طراحی بروشور" است. پس بهینه سازی این کلمه در موتورهای جستجوگر حتماً سخت تر و نیاز به کار بیشتری دارد. اگر وب سایت شما به رتبه های بالای نتایج موتورهای جستجوگر بر روی کلمات کلیدی با ارزش و پر رقابت برسد، مطمئن باشید که میزان سود دهی آن افزایش چشمگیری خواهد داشت و به نسبت تعداد جستجو کلمه کلیدی انتخابی در طول یک ماه کاربران بیشتری وب سایت شما را خواهند دید.

پس از آنالیز کلمات کلیدی و انتخاب کلید واژه ها

پس از تحلیل و آنالیز کلمات کلیدی و انتخاب آنها، زمان استفاده از آنهاست، محتوای آن صفحه از وب سایت را بنویسید و سپس برگردید و عملیات بهینه سازی کلمات آنالیز شده را انجام دهید. بخاطر داشته باشید که استفاده زیاد از کلمات کلیدی ریسک زیادی است و احتمال جریمه شدن را در پیش دارید. تعادل درست در انتخاب تعداد کلمات کلیدی و چگالی آن بسیار مهم است در غیر اینصورت شما اسپمر! هستید، استفاده از تعداد متعادل کلید واژه ها شما را در رادار گوگل نگه خواهد داشت. از آنها یک تا دو درصد استفاده کنید منظور چگالی کلید واژه است. اگر مطلب شما بیشتر از اینکه برای کاربران نوشته شود برای موتورهای جستجوگر نوشته شود، هر دوی آنها یعنی هم موتورهای جستجوگر و هم کاربران وب سایت شما را جریمه خواهند کرد.