بازاریابی خدمات یا سرویس مارکتینگ

سوشال سیگنال
سوشال سیگنال چه تاثیری روی سئوی سایت دارد؟!
2022-09-18

بازاریابی خدمات یا سرویس مارکتینگ

بازاریابی خدمات یا سرویس مارکتینگ

بازاریابی خدمات یا سرویس مارکتینگ

سرویس مارکتینگ چیست؟!

هر گاه معامله‌ای بر پایه‌ی انتقال تجربه‌ها، انجام فرآیندی خاص یا عمل به وظیفه‌ای خاص از طرف کسب و کار یا فردی به کسب و کار یا فرد دیگری صورت بگیرد بدون اینکه کالای فیزیکی‌ای رد و بدل شود، ما شاهد فروش و ارائه خدمات هستیم.

در واقع تمام فعالیت‌هایی که مزایا و جلب رضایت، به صورت غیر فیزیکی به همراه داشته باشد و یا به شکل جانبی بر روند فروش کالای فیزیکی اثر گذارد، خدمات اطلاق می‌شود.

حالا ویژگی های این خدمات ارائه شده در سرویس مارکتینگ چه می باشند؟!

  • اول نامحسوس بودن (فاقد فرم فیزیکی).

یعنی هیچ یک از حواس پنج‌گانه ما نمی‌تواند به طور مستقیم با خدمات ارتباط برقرار کند. پس شما نمی‌تواند به ماهیت یک خدمت دست بزنید یا آن را در دستان خود نگه دارید.

مالکیت خدمت را نمی‌توان انتقال داد، ارزش آن از طرف ارائه دهنده بر اساس دانش یا تجربه است و ارزشیابی آن قبل از پیش از خرید آن خدمت بسیار مشکل است.

  • دوم ناگسستنی بودن.

درواقع شما نمی‌توانید فرآیند تولید و مصرف خدمات را از همدیگر جدا کنید و این فرآیند بر خلاف کالا به شکل همزمان اتفاق می‌افتد.

  • سوم ناپایدار بودن.

عملکردهای خدماتی به طور موقتی انجام می‌گیرند و برخلاف کالاهای فیزیکی، قابلیت ذخیره و یا انبار کردن را ندارند.

  • چهارم ناهمگن بودن.

خدمات شامل فرآیندهایی می باشد که توسط کارکنان خدماتی انجام می‌شود و این منحصر به فرد بودن انسانی که خدمتی را انجام می‌دهد است.

چون آن را در معرض انواع تفاوت‌ها و خطاهای انسانی قرار می‌دهد. به طوری که شما نمی‌تواند یک خدمت را از دو نفر با کیفیت و شیوه‌ی اجرای یکسان انتظار داشته باشید.

استراتژی های حرفه ای در بازاریابی خدمات یا سرویس مارکتینگ چیست؟

بازاریابی خدمات یا سرویس مارکتینگ

بازاریابی درون گرا : جذب و تبدیل

بازاریابی درون گرا یا جاذبه ای (ربایشی) بر اساس یک فرض ساده که جذب خریداران ایده آل به سمت نام تجاری شماست ساخته شده است.

پایه و اساس این جاذبه ساخت محتوای متناسب و جالب در فرمت های مختلف و توزیع این محتوا در جاییست که احتمال حضور خریدار در آن بیشترین است. این محتوا می تواند آموزشی و یا به صورت اطلاع رسانی باشد. این در مورد نام تجاری شما نیست بلکه در مورد حل مشکل خریدار شما است.

نام تجاری خود را به عنوان یک قهرمان بشناسانید!

محتوایی را که تولید می کنید، در مورد موضوعات و سوالاتی که به خریداران شما مربوط می شود به عنوان یک پیش نمایش از تخصص خود در نظر بگیرید.

اگر چنانکه بیشتر محتواهایی که ایجاد می کنید ریشه در نقاط درد خریداران شما داشته باشد، احتمالش بیشتر است که آن را پیدا کنند. این ممکن است به این دلیل باشد که آنها در جستجوی سوالاتی هستند که شما به آنها پاسخ می دهید. این ممکن است به این دلیل باشد که آنها آن را در رسانه های اجتماعی از ارتباطی که به آن احترام می گذارند، دیده اند.

صفحات هدف : ماشین های تبدیل

صفحات هدف یا Landing pages یک دارایی حیاتی در بازاریابی درون گرا هستند.

آنها برای تبدیل طراحی شده اند. شما به یک استراتژی نیاز دارید این استراتژی به دو عامل اصلی بستگی دارد :

پیشنهاد ما یک بیانیه نیاز است، یک چک لیست یا برنامه ریز، یک پیشنهاد برای مشاوره.

کاریران رسانه های اجتماعی، صفحه اصلی شما، تبلیغات کلیکی.

سئوی صحیح انجام دهید!

سئو بخش مهمی از بازاریابی ورودی است. اما برای Google ننویسید. اول برای انسان بنویسید، سپس برای گوگل. گوگل روش های جالبی برای رتبه بندی سایت ها دارد.

دیدگاه ها بسته شده است