آیا گوگل ادز به سئو سایت کمکی می کند؟

بک لینک چه تاثیری روی سئو سایت دارد؟
۱۴۰۰-۰۱-۲۹
تبلیغات گوگل ادموب
تبلیغات ادموب چیست؟
۱۴۰۰-۰۲-۰۵

آیا گوگل ادز به سئو سایت کمکی می کند؟

گوگل ادز و سئوی سایت

گوگل ادز و سئوی سایت

تاثیر گوگل ادز روی سئو سایت

کسانی که صاحب سایت های اینترنتی می باشند، در تلاشند که محصلات و خدمات شان را در معرض دید جستجوگران آنلاین قرار دهند. درنتیجه از این راه بتوانند به درآمد بالایی برسند. اما زمانی که با بازدید کم مخاطبان روبرو می شوند، دچار اضطراب و سردرگمی می شوند.

از جمله روش های از بین بردن نگرانی ها و رقابت کردن در فضای اینترنتی کمک گرفتن از تبلیغات در گوگل یا همان گوگل ادز می باشد. حالا گوگل ادز چطور می تواند روی سئو سایت تاثیر داشته باشد.

استفاده از گوگل ادز چه تاثیری روی سئو سایت دارد؟

عوامل مختلفی می توانند روی سئو سایت تاثیر داشته باشند. ان ها را به دو دسته تقسیم می کنیم :

  • عوامل تاثیرگذار به طور مستقیم
  • عوامل تاثیرگذار به طور غیر مستقیم

عواملی که به طور مستقیم تاثیر دارند، باعث می شوند تا در رتبه بندی صعود کنید و به صفحه اول گوگل برسید. درواقع رعایت برخی نکاتی که این عوامل تعیین می کنند تاثیر محسوسی روی سئو سایت دارد. از عواملی که تاثیر مستقیم دارند می توان به بک لینک ها و تولید محتوا هم اشاره کرد.

اما برخی عوامل هم هستند که نمی توان درباره تاثیر مستقیم آن ها اظهار نظر کرد. اما بازهم نمی توان تاثیر آن ها را به طور کامل نادیده گرفت. چنین عواملی تاثیری روی سایت شما می گذارند که محسوس نیست. درواقع به دلیل نبود اطلاعات و داده های کافی در این زمینه نمی توان بیش از این درباره عوامل تاثیرگذار از نوع غیرمستقیم ادعایی کرد. فضای مجازی نمونه ای از عوامل غیرمستقیم می باشد.

گوگل ادز و سئوی سایت

حالا واقعا گوگل ادز می تواند سئو سایت را بهتر کند ؟

گوگل ادز را می توان در دسته دوم عوامل تاثیرگذار یا غیرمستقیم دانست. درواقع تاثیری روی سئو سایت ندارد.

درواقع لینک های تبلیغاتی که در سایت خود قرار داده اید، هرگز به عنوان بک لینک شناخته نمی شوند. یکی از دلایلی که مدیران وب سایت ها یا وبمسترها به استفاده از گوگل ادز اصرار دارند، که تکفر غلطی ست.

اشتباه رایجی که بین مدیران کسب و کار وجود دارد و فکر می کنند لینک های تبلیغاتی، بک لینک به شمار می روند. چون بک لینک سازی یکی از عوامل تاثیر گذار مستقیم است. بنابراین استفاده از گوگل ادز تاثیر زیادی روی سئو سایت دارد.

با دانستن این نکته که لینک های تبلیغاتی از یک فرمت دیگر با نام نوفالو هستند متوجه می شوید که چنین لینک هایی برای موتور جستجوی گوگل اهمیتی ندارد و از کنار آن ها با بی اعتنایی عبور می کند. درنتیجه استفاده از گوگل ادز تاثیر مستقیم ، محسوس و زیادی روی سئو ندارد. اما می توان آن را جز عوامل تاثیرگذار غیر مستفیم دانست.

گوگل ادز و صفحات مجازی

اگر یادتان باشد گفتیم که صفحه های مجازی هم از عوامل تاثیرگذار نوع غیرمستقیم می باشند.

حالا می توانیم از این تاثیر هوشمندانه استفاده کنیم. می توانید گوگل ادز را راه اندازی کنید و از مزایای ان در فضای مجازی بهره ببرید. زمانی که فردی به وسیله لینک های تبلیغاتی شما مطلبی را در فضای مجازی به اشتراک می گذارد، مخاطب به طور غیرمستقیم به سمت سایت شما سرازیر می شود. با توجه به افزایش روزافزون کاربران شبکه های مجازی نباید این موضوع را در افزایش رتبه سایت دست کم گرفت.

دیدگاه ها بسته شده است

تماس
آدرس