چطور گوگل ادز را بهینه سازی کنیم؟

بازاریابی رسانه های اجتماعی
چه رسانه هایی می توانند در بازاریابی کمک کنند؟
۱۴۰۰-۰۱-۱۵
اینستاگرام مارکتینگ
اینستاگرام مارکتینگ در سال ۲۰۲۱ چطور است؟
۱۴۰۰-۰۱-۲۲

چطور گوگل ادز را بهینه سازی کنیم؟

گوگل ادز

گوگل ادز

روش های بهینه سازی گوگل ادز

گوگل ادز این امکان را به شما می دهد که بتوانید تبلیغات خود را به افرادی نشان دهید که دنبال کلمات کلیدی موردنظرشان گوگل هستند.

با استفاده از گوگل ادز می توان تبلیغات را به طور مستقیم ارائه داشت و درمعرض دید قرار داد. بنابراین با بهینه سازی گوگل ادز می توان تبلیغات موثرتری نیز انجام داد. گوگل ادز به جذب مشتری بیشتری کمک می کند. زیرا در هر ثانیه چیزی حدود ۲ میلیون نفر از جستجوی گوگل استفاده می کنند.

حالا فرض کنید اگر افرادی که در جستجوی کلمات کلیدی موردنظرشان می باشند، تبلیغات موردنظر نشان داده شود، آمار سایت بالا می رود.

منظور از بهینه سازی گوگل ادز چیست؟

برای اینکه بتوانید از تبلیغاتی که توسط گوگل ادز انجام می دهید، نتیجه مثبت بگیرید، باید به فکر بهینه سازی گوگل ادورز خود باشید. با این بهینه سازی می توانید نتیجه تبلیغات خود را ببینید. و حتی به بررسی آن ها بپردازید.

با بهینه کردن گوگل ادز می توانید روی کلمات کلیدی هدف متمرکز شوید. با استفاده از این کلمات ترافیک خوبی را روانه سایت خود کنید. همچنین در گوگل ادورز می توانید کلمات کلیدی منفی، همان کلماتی که عملکرد خوبی ندارند، شناسایی کنید.

وقتی این کلمات شناسایی شد، می توانید آن ها را مسدود یا حذف کنید. با استفاده از شناسایی کلمات کلیدی منفی بودجه سایت شما برای کلماتی که ارزش ندارند و مناسب کسب و کارتان نیستند، هدر نمی رود. با این کار امتیاز و رتبه کیفی شما در گوگل افزایش می یابد.

چرا باید کمپین گوگل ادز خود را بهینه کنید؟

همانطور که گفته شد، راه اندازی کمپین های تبلیغاتی در گوگل ادز نیاز به بهینه سازی دارند. اگر بهینه سازی انجام نشود، نرخ بازگشت سرمایه تان منفی خواهد بود. و کمپین گوگل ادزتان با شکست روبرو می شود.

شما با استفاده از گوگل ادز می‌توانید تبلیغات خود را به افرادی که کلمه کلیدی سایت‌تان را جستجو می‌کنند، نشان دهید. نرخ کلیک روی هر کلمه کلیدی در گوگل ادز متفاوت است. بنابراین باید برای هر کلمه کلیدی مبلغی متفاوت از سایر کلمات بپردازید.

بهینه سازی گوگل ادز و صفحات فرود

ممکن است بتوانید با ارائه تبلیغات و پیشنهادات خوب کاربران را روانه سایت خود کنید. چیزی که در این مورد اهمیت دارد، ماندن کاربران در صفحه فرود است. بنابراین بهتر است صفحه فرود خود را به بهترین شکل بهینه کنید تا موفق به فروش شوید.

بهینه سازی گوگل ادز

یادتان نرود که امتیازی که با بهینه سازی گوگل ادز به دست می اورید، عددی بین ۱ تا ۱۰ است. این عدد به گزینه های مختلفی مرتبط می باشد. از جمله این گزینه ها می توان به تعداد کلیک، کیفیت صفحات فرود، استفاده از کلمات کلیدی مرتبط با تبلیغات، استفاده از متن تبلیغاتی مناسب و مرتبط و غیره اشاره کرد.

کلمات کلیدی منفی چه تاثیری روی کار دارند؟

کلمات کلیدی منفی کلماتی هستند که نباید در هنگام جستجو به کاربر نشان داده شوند. در صورت نمایش آن‌ها ممکن است نرخ کلیک و آمار ورود به سایت‌تان کاهش یابد.

سازگاری صفحات فرود با تلفن های همراه

امروزه آمار جستجو در گوگل با موبایل بسیار افزایش پیدا کرده. به همین دلیل سازگاری صفحه های فرود با موبایل بسیار اهمیت دارد.

درصورتی که کاربران از طریق تبلیغات به صفحه شما وارد شدند، ولی صفحه ورود با نمایشگر موبایل شان مطابقت نداشت، از سایت خارج می شوند. با خروج آن ها از سایت، امتیاز کیفیت شما بسیار افت خواهد کرد.

به طور کلی بهینه سازی کمپین گوگل ادز می تواند در بهبود امتیاز کیفیت، کاهش هزینه ها و افزایش درآمد شما موثر باشد. پس اگر تاکنون برای بهینه کردن کمپین Google ads اقدام نکردید، بهتر است هرچه سریعتر شروع کنید.

دیدگاه ها بسته شده است

تماس
آدرس