چگونه یوتیوبر شویم؟

ریتارگتینگ محصول چیست؟
۱۴۰۰-۰۳-۰۶
گوگل ادوردز یا سئو
سئو یا گوگل ادوردز؟! کدام بهتر است؟
۱۴۰۰-۰۳-۱۳

چگونه یوتیوبر شویم؟

چطور یوتیوبر شویم

چطور یوتیوبر شویم

آیا در فکر این هستید که یک یوتیوبر موفق و مشهور شوید؟

دنبال کاری هیجان انگیز و جدید در بستر شبکه موفقی به نام یوتیوب می باشید؟

ایده ای در ذهن دارید یا نه؟

برای اینکه بدانید چه مسیری در پیش دارید و چه تدابیری باید برای کانال تان در پیش بگیرید، با همراه شوید.

یوتیوب یکی از شبکه های اجتماعی بسیار محبوب می باشد. طوری که هر فردی می تواند به راحتی به محتواهای آن دسترسی داشته باشد. یوتیوب به کاربران اجازه می دهد که محتواهای منحصربه فرد خود را در بستر این سایت آپلود کنند. و با دیگران به اشتراک بگذارند. برخی از محتواسازهای یوتیوب البته خیلی تخصصی تر به این کار روی می آورند چون این وب سایت می تواند به کسب درآمد دلاری یک کاربر بسیار کمک کند.

برای فعالیت در یوتیوب به چه مهارت هایی نیاز است؟

استعداد و مهارت های مورد نیاز برای یوتیوبر شدن :

  • اول خلاقیت :

یوتیوبرهای موفق همه انسان های خلاقی می باشند. و به صورت روزمره درباره انواع و اقسام فعالیت ها فکر می کنند. با این حال منظور از خلاق بودن، فردی نیست که در طول هفته ۱۰ آیت ویدیویی منتشر می کند. چون مدیریت چنین حجم بالایی از محتواهای متنوع، در بلندمدت کار سختی خواهد بود.

خلاقیت منظور آیتم ویدیویی یک یوتیوبر نسبت به آیتم مشابه دیگر محتواسازها ست. اینکه دارای خصیصه هایی باشد که آن را از سایر رقبا متمایز می کند.

  • دومین مورد باید به Youtube Seo آشنا باشید!

آشنایی با سئوی یوتیوب بسیار مهم است. یک یوتیوبر خوب، برای دیده شدن پست های ویدیویی اش در یوتیوب باید دست به یکسری اقدامات بزند. مثلا در پست هایش از هشتگ های درست و بجا استفاده کند. یا تیتر پست ویدیویی اش طوری باشد که هم جذاب باشد هم چیزی باشد که یک کاربر معمولی در یوتیوب آن را تایپ کرده باشد تا به محتوای مدنظرش برسد.

  • تدوین و ویرایش ویدیو

برای اینکه ویدیوی حرفه ای تولید کنید، نیاز به یکسری نرم افزار دارید.

درغیر این صورت محتوای شما یک یوتیوبر غیرحرفه ای خواهید بود. چون مخاطب نمی تواند ویدیوهای با کیفیت پایین را تحمل کند.

بنابراین اگر می خواهید حرفه ای رفتار کنید، باید نرم افزار تدوین مثل ادوبی پریمیر استفاده کنید. و نیز در حد متوسط تسلط داشته باشید.

  • داشتن فن بیان

فن بیان هم یک گزینه اختیاری می باشد، چون محتواسازهایی در یوتیوب می باشند که بدون آن که روی ویدیو صحبت کنند، یا جلوی دوربین قرار گیرند، ویدیوهای جذابی تولید می کنند. با انجام تمرین و البته بهبود فن بیان تان، و لحن جذاب تان، با کاربران تان گرم بگیرید.

چطور یوتیوبر شویم

  • سخت کوشی و تلاش در مرحله بعد.

باید روحیه ای سخت کوش داشته باشید و اگر در عرض ۶ماه به اهدافی که از لحاظ آماری برای خود تنظیم کرده بودید نرسیدید، به جای ناامید شدن، سعی کنید نقطه ضعف هایتان را بشناسید.

قطعا برای گام برداشتن در این مسیر باید یکسری نرم افزار و سخت افزار به عنوان تجهیزات مورد نیازتان برای یوتیوبر شدن نیاز دارید. اگر در گوگل درباره شناخت این دسته از تجهیزات جستجو کنید، می بینید که شاید برخی از آن ها تهیه شان راحت نباشد. اما می توانید با حداقل امکانات هم شروع کنید.

  • شامل یک گوشی هوشمند دوربین دار یا وب کم

باید دوربین تان در حدی باد که حداقل ویدیوهایی با کیفیت ۷۲۰پیکسل ضبط کند.اما درصورت عدم توان مالی خرید این مورد، گوشی های هوشمند هم گزینه های خوبی به حساب می آیند.

  • میکروفون

برای تهیه یک ویدیوی خوب، قطعا نیاز به یک میکروفون خوب هم دارید. میکروفون های قدرتمندی در بازار هستند که گران هم هستند. اما اگر توان خرید آن ها را ندارید، هدست های گیمینگ هم گزینه های خوبی می باشند.

  • پرده سبز

پرده سبز برای کروماکی به درد می خورد. کروماکی یعنی در پس زمینه کاراکتر خودتان جلوی دوربین، تصویری از یک صحنه می باشد تا کاربر را با نمای بهتری روبرو سازد. از ملزومات نیست، ولی برای کار حرفه ای به درد می خورد.

نرم افزارهای ویرایش گر ویدیویی و صوتی هم که قبلا معرفی کردیم. شامل :

  • Adobe Premiere Pro
  • Adobe Photoshop

اگرهم که سخت افزار خوبی برای طراحی تصاویر تان ندارید، روی موبایل های هوشمند می توان نرم افزارهای رایگانی مثل PicsArt را در گوگل پلی و اپ استور دانلود کرد.

دیدگاه ها بسته شده است

تماس
آدرس