چطور میشه در اینستاگرام یک تجارت کوچک راه انداخت؟

بلاک شدن از طرف اینستاگرام
چرا از طرف اینستاگرام بلاک می شوید؟
۱۳۹۹-۰۹-۰۹
از آپدیت های جدید اینستاگرام کدام را می دانید؟
۱۳۹۹-۰۹-۱۶

چطور میشه در اینستاگرام یک تجارت کوچک راه انداخت؟

راه انداختن یک تجارت کوچک در اینستاگرام

راه انداختن یک تجارت کوچک در اینستاگرام

راه انداختن یک تجارت کوچک در اینستاگرام

دانستن اینکه چطور می شود در اینستاگرام یک تجارت کوچک راه انداخت، بخش مهمی از استراترژی های دیجیتال مارکتینگ در سال ۲۰۲۰ به شمار می رود. حالا چند نکته ای در رابطه با این کسب و کار جدید و کوچکتان مطرح می کنیم.

چرا اینستاگرام برای کسب و کار شما بسیار مهم است؟

اینستاگرام ممکن است به دلیل ایده های سفر، و نیز عکاسی از غذاها محبوب و مشهور شده باشد. اما این روزها شبکه های اجتماعی دارند به سطح کاملا متفاوتی حرکت می کنند. مشاغل مختلف از هر اندازه ای در هر صنعتی دریافته اند که تعداد زیادی از مشتریان روزانه از روی بسیاری از پست هایی که دارید، شانسی رد می شوند. حالا در محل کار، در حط اتوبوس، یا درهر مکان دیگری. این موبایل مارکتینگ برای رشد تجارت شما بسیار مهم است.

اما فقط به این حرف هم بسنده نکنید ـ نگاهی به اعداد بیندازید. اینستاگرام، در سال ۲۰۱۰ شروع شده، و درسال ۲۰۱۲ توسط غول رسانه ای فیس بوک، جذب شده. اکنون یک میلیارد کاربر فعال هستند که ماهانه و ۷۰۰ میلیون کاربر کاربر فعال به طور روزانه دارند. از این تعداد، ۴۰۰ میلیون کاربر به طور مرتب استوری های اینستاگرام را بررسی می کنند.

یکی از مهمترین آمارهای مربوط به اینستاگرام برای تجارت فکر می کنید چیه؟ ۷۲درصد از کاربران اینستاگرام محصول یا چیزی رو دریافت کردند، و در فید خود دیدند. با یک برداشت سریع و ریزی از ریاضیات، می فهمید که ۷۰۰ میلیون کاربر روزانه، فقط بالای ۵۰۰میلیون نفرشون از اینستاگرام خرید می کنند.

پس افرادی که خارج از این محدوده هستند، به دنبال کسب و کار شما می باشند، اما با اضافه شدن استوری ها، و افزایش کاربران به طور ماهانه، ۷۰ درصد پست ها رو افرادی که دنبال می کنند، از دست می دهند. بخشی از آن به خاطر فرمول جدیدی‌ست (تقریبا یکسان با فرمول فیس بوک) که نشان می دهد محتوای کاربر برای اولین بار چقدر ارزش دارد. (همانطور که با تعاملات منظم با پست ها قضاوت می شوند). شما نمی توانید فرمول آن ها را تغییر دهید، اما می توانید چیزی که می دانید در اینستاگرام شما را رشد می دهد، تغییر دهید.

به این معنا که کاربران به طور منظم محتوای شما را دوست دارند دنبال کنند. با محتویات شما به طور منظم ارتباط بگیرند.

 • حالا چطور به تجارت کوچک تان رونق دهید :

راه انداختن یک تجارت کوچک در اینستاگرام

 1. سروسامانی به بیوی اینستا بدهید.

درابتدایی ترین مرحله این گزینه ست. آیا به نظرتون عکس بیوی شما نشانگر کسب و کار شماست؟ آیا ارتباطی بین توضیحات محصولات یا خدمات تون هست؟ آیا لینکی برای وب سایت تون اضافه کردید؟ آیا هشتگ های قابل کلیک در بیوتون اضافه کردید؟

اگر جواب‌تون خیره به همه این سوال ها، پس باید بگیم که یک سروسامانی به بیوی اینستاگرام تون باید بدید.

 1. پست های خوب بگذارید، با محتوای خاص!

اینستاگرام تاحدودی یک رسانه بصری است، و چشمگیربودن تصاویر کلید کاره. مجبور نیستید به بالی یا دشت های نارگیل بروید. کافیست با تصاویر باکیفت و عالی و خاصی که گرفته می شود، این سفر کوتاه را در اینستاگرام داشته باشید. با نرم افزارهای رایگان ادیت تصویر می توان کیفیت های حرفه‌ای به تصاویر داد.

 1. یک برنامه ریزی مداوم برای پست هایتان داشته باشید.

مردم محصولات و خدمات کسب و کارهایی که اعتماد می کنند که خرید می کنند. روشی که با مشتری ارتباط می گیرید همین پست های عالی و بی نقص شماست.

Hootsuite ابزار رایگانی به شما ارائه می دهد که بتوانید پست بگذارید. درنتیجه پست های روزانه ای برنامه ریزی کنید.

 نکته حرفه ای : بهترین زمان برای پست گذاشتن تان را روی اینستاگرام پیدا کنید و بچسبید به همون تایم وبرنامه ریزی.

 1. با استوری و لایوهای اینستاگرام بازی کنید.

این دوابزار تصاویر را برای شمازنده می کنند. لایو و استوری عمق بیشتری از کار را نشان می دهند، و کسب و کار شما را بیشتر از شخصیت و کاراکتر شما ارائه می دهند. یک شانسی برای ارتباط با رای گیری ها و دیگر ویجت ها را به شما می دهند. همین یک فیدبک فوری و دسترسی راحت به لینک ها برای شما می دهد.

استوری ها طی ۲۴ ساعت از بین می روند، اما اینستاگرام ابزاری رو برای سازماندهی آن ها در بیوی شما داده.

 1. هشتگ های کسب و کارتون رو بزنید (اما نه خیلی زیاد)

به هشتگ ها به عنوان تابلواعلان هایی نگاه کنید که مشتری را مستقیم به پیجتان هدایت می کنند. هشتگ ها محتوا رو سازماندهی کرده و به کاربر نشان می دهند. طوری که راحت می توانند چیزهایی که دوست دارند پیدا کنند. پست های با حداقل یک هشتگ موفقیت بیشتری دارند تا اصلا نداشته باشند.

از هشتگ های عاقلانه برای نتایج بهتر استفاده کنید. معمولا بالای ۳۰تا هشتگ رو برای هرپست اجازه دارید. اما منظور زیاد استفاده کردنشون نیست.

استراتژی های هشتگ گذاری :

 • اضافه کردن یک هشتگ قابل کلیک در بیوی اینستاگرام
 • هشتگ ها رو برای اینکه کسب و کارتون بروز باشه، دنبال کنید.
 • هشتگ هایی رو به اولین کامنت در پست تان اضافه کنید، تا از بهم ریختگی تصویر جلوگیری شود.
 • هم از هشتگ های پرفالوئر و هم هشتگ های خیلی خاص و کم فالوئر استفاده کنید. (کم فالوئرها هم طوری باشه که باز چیزی باشه مخاطب به دنبالش باشه)
 • هشتگ هایی رو به استوری اینستاگرام تون اضافه کنید.
 • هشتگ های برند شده تون رو در هر پست بگذارید.
 • زمانی هم به بهترین هشتگ های کسب و کارتون اختصاص بدید، و از آن مداوما استفاده کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس
آدرس