چه زمانی نسبت به رفتار مخاطب شناخت پیدا می کنیم؟

قوانین گوگل ادز
از قوانین تبلیغات در گوگل ادز چه می دانید؟
۱۴۰۰-۰۶-۲۵
مزایای ارسال پیامک انبوه
معایب ارسال پیامک های تبلیغاتی به شکل انبوه چیست؟
۱۴۰۰-۰۷-۰۱

چه زمانی نسبت به رفتار مخاطب شناخت پیدا می کنیم؟

زمان شناخت رفتار کاربر در محیط وب

زمان شناخت رفتار کاربر در محیط وب

زمان شناخت رفتار مخاطب در محیط وب چه اقداماتی لازمه؟

مخاطب کیست؟

در ابتدا شما را با مخاطب و تعریف کامل تری از مخاطب آغاز خواهیم کرد.

مخاطب فردی ست که محتواهای تولید شده از جانب شما خطاب به او می باشد. در واقع این شخص یک کسب و کار است که شناخت رفتار و نیازهای او در کسب و کاری که شما راه اندازی کرده اید لازم و ضروری می باشد.

شما با شناخت مخاطب می توانید به محتوایی که قرار است تولید کنید بیشتر توجه کرده. و کاری انجام دهید که برای آن ها جذاب باشد. شما می توانید با گذشت زمان بیشتری برای تولید محتوا در سایت خود کاری کنید که میزان مخاطبین سایت شما افزایش پیدا کرده و در انتها آن ها را در شبکه های اجتماعی نیز به اشتراک بگذارید.

اشتباهی که بسیاری از کسب و کارها برای شناخت مخاطب انجام می‌دهند زمانیست که در شروع پروژه نسبت به بررسی رفتار مخاطب اقدام می‌کنند.

درصورتی که در تمامی مراحل قبل پروژه، حین و پایان یک پروژه یا کمپین باید نسبت به شناخت رفتار مخاطب و جایگاه برندتان در ذهن مخاطب تحقیقات خود را به روش‌های مختلف پیگیری کنید.

چه روش ها، متدها و ابزارهایی برای بررسی رفتار کاربر در سطح وب می باشد؟

استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های ایرانی بسیاری هستند که از ابزارهای گوناگون برای شناخت و دسته‌بندی رفتار کاربران استفاده می‌کنند.

مثلا از ابزارهای پرطرفدار تحلیل رفتار کاربر در ایران گوگل آنالیتیکس می باشد و هات‌جر. که برای وب‌سایت مدنظرند.
و فایربیس برای اپلیکیشن.

همچنین شما می‌توانید از ابزار گوگل فرم برای اجرای نظرسنجی آنلاین و از ابزار گوگل دیتا استودیو برای تصویرسازی گزارشات استفاده کنید.

در کنار این ابزارها، یک تحلیل کیفی و مصاحبه تلفنی یا آنلاین با مشتریان هم راه حل خوبیست.

زمان شناخت رفتار کاربر در محیط وب

برای شناخت دقیق‌تر و دریافت نظرات.

اما یکی از نقاط ضعف صنعت تبلیغات در ایران تا بحال نبود دسته‌بندی‌های دقیق و متنوع کاربران در سطح وب بوده. اما امروزه، سرویس‌های ریتارگتینگ، تبلیغات بنری موضوعی و دسته بندی های ترکیبی گسترده حین ایجاد تبلیغات در برخی پلتفرم‌ها، به رشد و بلوغ این صنعت کمک شایانی کرده است.

در نهایت باید در نظر داشت که هرگونه فعالیت واحد مارکتینگ بدون شناخت دقیق مخاطب و دسته‌بندی آن فقط اتلاف هزینه و وقت سازمان است.

با ارائه یک گزارش سالانه بعنوان یک مرجع اطلاعاتی دقیق در کنار آمار داخلی شرکت ها و اهدافشان، می‌توان باعث بهینه‌سازی و هدایت صحیح اقدامات واحد مارکتینگ شود.

دیدگاه ها بسته شده است

تماس
آدرس