بازاریابی تجربی چه نتایجی در پی دارد؟

استراتژی های بازاریابی
منظور از استراتژی pull و push در بازاریابی چیست؟
۱۴۰۰-۰۴-۰۶
تبلیغات نوتیفیکیشن
تبلیغات نوتیفیکیشن چیست؟
۱۴۰۰-۰۴-۱۳

بازاریابی تجربی چه نتایجی در پی دارد؟

بازاریابی تجربی

بازاریابی تجربی

منظور از بازاریابی تجربی چیست؟

مخاطب هر تعاملی که با شما داشته باشد، به نوعی یک تجربه به شمار می رود.

اگر به دنبال رقم زدن بهترین تجربه ها می باشید تا بهترین تصویر در ذهن مخاطبان شکل گیرد، بازاریابی تجربی یا Experiential Marketing می تواند در این زمینه به شما کمک کند. درواقع می تواند قوی ترین ابزار باشد.

این نوع از بازاریابی به شما کمک می کند دید بهتری نسبت به برندتان داشته و گسترشش دهید. اینگونه تاثیر بهتری رو مخاطبان تان می گذارد.

نتایج تحقیقات نشان داده که ۴۹ درصد از شرکت کنندگان رویدادها، فیلم های آن رویداد را در شبکه های اجتماعی منتشر می کنند. حدود نیمی از این مهمانان فرض کنید که می خواهند فیلم کسل کننده و بی محتوای رویداد شرکت یا برند شما را در فضای مجازی پخش کنند. چه می شود با این حساب ؟

اما اگر این فیلم جذاب باشد، چطور؟ حتما دیگران را هم به مشارکت و نظر دادن دعوت می کنند!

تعریف بازاریابی تجربی یا Experiential Marketing

بازاریابی تجربی نوعی استراتژی بازاریابی می باشد که در آن با ایجاد تجربیات واقعی زندگی، مشتریان را جذب و علاقمند می کند. تاکید این نوع بازاریابی روی این مسئله این است که مشتری بتواند برند را تجربه کند. اینگونه تجربه خاطره ای خوش و ماندگار در ذهن ثبت می کند.

این استراتژی چه کمکی به شما می کند ؟

بازاریابی تجربی باعث می شود تمام مخاطبان شما، رویدادهایتان را شرکت کنند و به آن علاقمند باشند.

اما نه صرفا به این دلیل که این رویدادها زنده برگزار می شوند. به این دلیل که بتوانید مخاطبان خود را به رویدادها و تبلیغات جذب و علاقمند کنید، باید استراتژی بازاریابی تجربی صحیحی داشته باشید. با کمک تدوین استراتژی Experiential به برندتان جان و زندگی می بخشید.

بازاریابی تجربی

قدم اول : باید مخاطبتان را بشناسید.

بسیاری از کسب و کارها انقدر درگیر برنامه ریزی بقیه قسمت ها می شوند که فراموش می کنند باید پیش از هرچیز مشخص کنند که می خواهند به چه کسانی خدمت ارائه کنند. چه کسانی باید درباره این برند بیشتر بدانند. برای شناخت هر چه بهتر مخاطبان تان سعی کنید بیشتر با بخش فروش و مدیران حسابداری وقت بگذرانید. از آن ها بخواهید اطلاعات بیشتری از خریداران بدهند.

قدم دوم : پیامی واضح و متناسب با برندتان داشته باشید

برای اینکه در مراحل مختلف بازاریابی تجربی موفقی داشته باشید باید پیامی مناسب داشته باشید.

بتوانید از طریق آن ها بهتر با مخاطب ارتباط بگیرید. درباره پیامی که می خواهید بدهید خوب فکر کنید مطمئن شوید که با تصویر برندتان هماهنگ است.

قدم سوم : چیزی مفید ارائه دهید

موفق ترین کمپین ها آن هایی بوده اند که به مخاطب چیزی را اموزش داده یا چیزی مفید در اختیارشان قرار دادند.

سعی کنید به جای فروختن محصولات تان در کمپینی که برگزار می کنید، ارزشی والا به مخاطب ارائه کنید.

قدم چهارم : از واقعیت افزوده استفاده کنید

اگر واقعیت های فضای آنلاین را بتوانید وارد دنیای آفلاین کنید، توانسته اید از واقعیت افزوده استفاده کنید. اثری خلق کنید که در ذهن شان ماندگار شود.

قدم پنجم : شاخص های کلیدی عملکرد یا KPI خود را مشخص کنید

پس از برگزاری کمپین باید بدانید که تا چه میزان موفق عمل کرده اید. برای اندازه گیری این واقعیت لازم است که از پیش شاخص هایی تعیین کرده باشید.

قدم ششم : سعی کنید سرگرم کننده باشد

باید کاری کنید که پیام برندتان پخش شود. پخش شدن و همه گیرشدن کار بازاریابی ست. در تدوین استراتژی بازاریابی تجربی برندتان حتما موقعیتی برای خلق سرگرمی و تفریح قرار دهید. چون سرگرمی ها خاصیت ویروسی دارند و به سرعت پخش می شوند.

قدم هفتم : زودتر از موعد برنامه ریزی را شروع کنید.

اگر برنامه ریزی برای کمپین تبلیغاتی را به تعویق بیندازید، احتمالا دچار مشکل خواهید شد. نداشتن برنامه ریزی فقط برایتان هزینه های زیادی به دنبال خواهد داشت.

قدم هشتم : به طور کامل تحقیق کنید

درباره نیازها و وسایلی که باید تهیه کنید به طور کامل تحقیق کنید. داستان های دیگر کمپینهای موفق بازاریابی دیجیتال را بخوانید و از آن ها سرمشق بگیرید.

قدم نهم : از محتوای UGC یا تولید شده توسطکاربر استفاده کنید

اگر مخاطب برند را تشویق کنید، از شما فیلم پخش می کند یا در جاهای دیگر از شما می گوید.

دیدگاه ها بسته شده است

تماس
آدرس