ریمارکتینگ یا بازاریابی مجدد چیست؟

چطور از هشتگ در لینکدین استفاده کنیم؟
چطور از هشتگ در لینکدین استفاده کنیم؟
2022-09-01
پروموت اینستاگرام چه تاثیری روی پست دارد؟
پروموت اینستاگرام چه تاثیری روی پست دارد؟
2022-09-08

ریمارکتینگ یا بازاریابی مجدد چیست؟

ریمارکتینگ یا بازاریابی مجدد

ریمارکتینگ یا بازاریابی مجدد

بازاریابی مجدد یک روش مقرون به صرفه، موثر و ارزشمند است و میتواند در درک افراد و تصمیم‌گیری‌هایشان نقش مهمی داشته باشد. مخاطبان شما ممکن است قبل از خرید سه الی هفت بار به سایت‌تان سر بزنند یا تبلیغات‌تان را ببینند.

بازاریابی مجدد یا ریمارکتینگ چیست؟

بازاریابی مجدد راهی برای برقراری ارتباط با افرادی است که در گذشته با وب سایت شما ارتباط و تعامل داشته‌اند.

در واقع Remarketing یا Retargeting به تبلیغاتی گفته می‌شود که به طور مستقیم افرادی را که قبلا از وب سایت شما بازدید کرده‌اند، هدف قرار می‌دهد. وقتی این افراد سایت را ترک می‌کنند، حتی اگر محصولی هم از شما نخریده باشند، تبلیغات شما را در وب سایت‌های مرتبط می‌بینند. بنابراین شما می‌توانید آگاهی از نام تجاری خود را افزایش دهید و یا آن را به مخاطبان خود یادآوری کنید. به این کار بازاریابی مجدد (Remarketing) یا دوباره هدف گرفتن مخاطب (Retargeting) گفته می‌شود.

اولین و مهم‌ترین تفاوت، نحوه تعیین استراتژی است. در ریتارگتینگ، هدف این است که شما به کاربرانی که تنها یک بار به وب سایت شما تمایل نشان داده‌اند، با استفاده از تبلیغات کوکی‌ها، مجددا دسترسی داشته باشید. در حالی که در بازاریابی مجدد، عملکرد شما تنها بر اساس ارسال ایمیل است. به این صورت که شما باید از کاربران خود اطلاعاتی جمع‌آوری کرده و بر اساس آن لیستی تهیه کنید تا از این لیست برای ارسال ایمیل استفاده کنید. Remarketing و Retargeting هر کدام به تنهایی در موفقیت کسب و کار شما موثرند، البته اگر با هم ترکیب شوند، می‌توانند اثرگذاری بیشتری داشته باشند.

ریمارکتینگ یا بازاریابی مجدد

انواع مختلف بازاریابی مجدد

ریمارکتینگ استاندارد

مرسوم‌ترین روش بازاریابی مجدد در واقع همان تبلیغات از طریق تبلیغات در گوگل یا شبکه‌های اجتماعی مهم از جمله فیسبوک و توییتر است.

ریمارکتینگ داینامیک

بازاریابی مجدد پویا یا داینامیک در واقع یکی از بهترین روش‌هاست.

ریمارکتینگ ایمیلی

بازاریابی مجدد ایمیلی یکی دیگر از مرسوم‌ترین و بهترین روش‌هایی است که می‌توانید از آن استفاده کنید.

دیدگاه ها بسته شده است