لازمه های راه اندازی یک کسب و کار کوچک چیست؟

بازاریابی وابسته
منظور از بازاریابی وابسته چیست؟
۱۳۹۹-۱۱-۲۶
محیط بازاریابی
محیط بازاریابی چقدر روی نتیجه کار تاثیر دارد؟
۱۳۹۹-۱۲-۰۳

لازمه های راه اندازی یک کسب و کار کوچک چیست؟

راه اندازی یک کسب و کار کوچک

راه اندازی یک کسب و کار کوچک

راه اندازی یک کسب و کار کوچک تنها با شروع این گام ها

موفقیت این نوع از کسب و کارها ممکن است بالا باشد، اما باز هم بدنیست بدانید که برای موفقیت در این مسیر، نیاز به آشنایی به اصول آن است. و درست اقدام کردن. در ادامه ۱۰ گام برای راه اندازی این کسب و کار کوچک را معرفی می کنیم.

اول : تحقیقات کاملی انجام دهید.

احساسی گام برداشتن عاملیست که امروزه خصوصا در حوزه کسب و کار دیگر معنایی ندارد. پس لازم است مطالعه داشته باشید و به درستی کارتان اطمینان داشته باشید. دربسیاری از افراد صرفا به خاطر اینکه اشتیاقشان را برای انجام کاری وارد آن عرصه می کنند، و نداشتن پشتوانه درست، خیلی زود از بازار کار کناره می گیرند. درنتیجه درابتدای راه باید پارامترهایی داشته باشید که تاثیر گذار باشد. کافیست شناسایی شان کنید.

مثلا تحقیق کنید که نیازهای بازار هدف شما چیست. آیا در چارچوبی که قرار است راهنمای عمل شما باشد، قرار دارد. درگام بعدی با تعیین نیازی که قصد تامینش را دارید، لازم است نوع محصول، نحوه توزیع، سایر موارد را بررسی کنید.

دوم : طرح کسب و کارتان را مشخص کنید.

برای به مرحله عملی کردن تمامی ایده هایتان، نیاز به ایجاد یک برنامه جامع و منطقی دارید. برنامه کسب و کار درواقع یک طرح است که اقدامات شما را از ابتدا تا سطح مطلوبی مشخص می سازد. درواقع این نوع طرح راهنمای شما می شود. پس با دقت انجام شود، درغیر اینصورت به زودی با مشکلات کاملا جدی مواجه می شوید. نکته مهم در این رابطه تنوع در کار است. باعث می شود هرفردی با هر نیاز، امکانات، و توانایی که دارد، مطلوب ترین برنامه را برای خود مهیا سازد.

سوم : برنامه مالی تان چیست؟

شروع و راه اندازی و یک کسب و کار کوچک نیاز به سرمایه چندانی ندارد. اما لازم است در رابطه با اوضاع مالی شرکت در آینده، به طور کل هزینه ها و درآمدها را به طور جدی بررسی کنید. بدون شک هر کسب و کاری نیاز به سرمایه اولیه دارد. برای مثال درصورتی که این هزینه را از وام شروع کنید، باید درباره بازگرداندن آن واقع گرایانه برنامه ریزی کنید.

چهارم : ساختار خود را تعیین کنید

 شرکت شما ممکن است به هر نحوی شکل گیرد و به همان طریق هم رشد کند. به خاطر همین لازم است نحوه شکل گیری و رشد آن با توجه به اهداف و نیاز شما باشد. برای رسیدن به این امر باید قبل از شروع کار، ساختار شرکت خود را تعیین کنید. فراموش نکنید که انتخاب یک ساختار کسب و کاری مناسب، نخستین گام قانونی برای راه اندازی یک شرکت است. و البته یکی از پیچیده ترین تصمیمات مدیریتی.

پنجم : انتخاب و ثبت نام شرکت

انتخاب نام شرکت هم امری مهم است. پس باید پیش از هرچیزی، چند گزینه مدنظرتان باشد. سپس اقدام به ثبت آن کنید که قوانین و اقدامات آن در هر کشوری متفاوت است.

درضمن نام شرکت باید مناسب بوده و بیانگر ویژگی محصولات شرکت تان باشد.

راه اندازی یک کسب و کار کوچک

ششم : مجوزهای لازمه را دریافت کنید

هرشرکتی بنا بر نوع فعالیتی که قرار است داشته باشد، نیاز به یکسری مجوز دارد. در این رابطه باید ابتدا نسبت به تهیه آن ها اقدام کرد.

هفتم : سیستم حسابداری و سامانه خدمات رسانی

کسب و کارهایا کوچک تنها زمانی به شکل موثر عمل می کنند که سیستم های مناسبی داشته باشند. یکی از مهمترین این سیستم ها سیستم حسابداری می باشد. و اما خدمات رسانی که می تواند به شکل پیامکی و اینترنتی برای خدمت رسانی بهتر به مشتریان اقدام کند.

هشتم : مکان احداث شرکت را تعیین کنید

منظور جایگاه ساخت آن نیست، بلکه نوع شرکت مدنظر است. مثلا شرکت تان یک دفتر کوچک است یا یک تولیدی بزرگ، بدون تردید مکان قرارگیری آن با توجه به نوع کسب و کاری که قصد شروعش را دارید، تعیین می شود. اقدام بعدی قصد خرید ساختما مدنظر تان است. یا اجاره.

نهم : تیم تان را آماده کنید

تیم کاری و بخش استخدام بسیار مهم می باشند. پس حتما نکات مهم در این باره را مدنظر داشته باشید.

دهم : تبلیغات کنید

در این مرحله آماده آغاز فعالیت تان می باشید. لازم است به نحوی خود را به سایرین معرفی کنید. در این رابطه تبلیغاتی را در نظر بگیرید، با روش های متنوعی که هست. پس بهتر است بجای تنهایی این کار را کردن، یک تیم تبلیغاتی برای خود دست و پا کنید و کار را به آن ها بسپارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس
آدرس