اصول کامنت مارکتینگ در اینستاگرام چیست؟

علت آنفالو شدن در اینستاگرام
علت آنفالو کردن فالوورها در اینستاگرام چیست؟
۱۳۹۹-۱۰-۰۴
روش های حفظ مشتری چیست؟
۱۳۹۹-۱۰-۱۱

اصول کامنت مارکتینگ در اینستاگرام چیست؟

کامنت مارکتینگ

کامنت مارکتینگ

اصول کامنت گذاری در اینستاگرام

کامنت مارکتینگ(Comment Marketing) یا بازاریابی دیدگاه یکی از روش‌های مسبوق به سابقه بازاریابی است که هنوز هم قدرت و تأثیرگذاری خود را از دست نداده است.

به عبارتی تعداد افرادی که از این روش استفاده می‌کنند نسبت به چندسال گذشته کاهش پیدا کرده! این نوع از بازاریابی به خصوص در دنیای بازاریابی دیجیتال، کاربردی‌تر و تأثیرگذارتر نیز شده است. با این حال امروزه تعداد مخاطبان فعال وبلاگ‌ها و جوامع آنلاینی که به ثبت دیدگاه خود علاقمندند رو به کاهش رفته. اما هنگامی که همین تعداد موجود به تعامل در بخش نظرات می‌پردازند، مشارکت فعالانه‌ای دارند که به نوبه خود فرصت‌های بهتری را برای معرفی، لینک‌دهی و دنبال شدن در شبکه‌های اجتماعی را فراهم می‌سازد.

هدف از کامنت مارکتینگ در اینستاگرام چیست؟

در بحث کامنت مارکتینگ ابتدا باید هدفتان از این روش را به طور دقیق مشخص کنید. برای اینکه مخاطب زیادی را جذب کنید. توجه داشته باشید که کامنت ها در Comment Marketing اینستاگرام باید دارای متنی جذاب و مرتبط با موضوع باشد. درضمن دارای کلمات تکراری، متن طولانی و خسته کننده هم نباشد. در متن کامنت مارکتینگ اینستاگرام استفاده از هشتگ مناسب کسب و کار یا برندتان هم نباید فراموش شود. همچنین در انتهای متن لینک صفحه اینستاگرام یا سایت ضروری می باشد.

کامنت مارکتینگ

چه اشتباهاتی در بحث Comment Marketing اینستاگرام ممکن است پیش بیاید؟

گاها متن طولانی با توضیحات اضافی داده می شود که نه تنها خواننده را ترغیب نمی‌کند، بلکه ممکن است منجر به آنفالو شدن شما شود. توجه نکردن به محتوای قرارداده شده و کشپن یکی از دیگر از اشتباهات رایج در کامنت مارکتینگ می باشد. درضمن استفاده نابجا از هشتگ و لینک مورد دیگری از این اشتباهات به شمار می رود.

و اما نکاتی در بحث بازاریابی یا کامنت مارکتینگ از طریق اینستاگرام :

در درجه اول بعد از ایجاد صفحه شخصی، باید بیو دارای توضیحاتی درمورد کسب و کارتان باشد. آدرس سایت تان حما در قسمت پروفایل و مشخصاتتان باید ذکر شود. عکس پروفایل باید با دقت انتخاب شود تا معرف شما باشد.

درادامه توضیحات محتوا و عکس و ویدیوهایی که قرار می دهید بسیار مهم هستند. باید محتوایتان بسیار منحصر به فرد و خاص باشد. رنگ و پس زمینه ای که انتخاب کرده اید، بسیار مهمند. درضمن عکس ها و ویدیوهایی که قرار می دهید، نباید کپی باشند و تولید خودتان باشند. برای اینکه بین شما و مخاطب اعتمادسازی شود.

قبل از شروع کامنت مارکتینگ و دایرکت باید آموزش های لازم را قرار دهید. دنبال کننده ها که به تعداد مطلوبی رسیدند، فروش و تبلیغات خود را شروع کنید.

استوری گذاشتن را فراموش نکنید. مسابقات خلاق اینستاگرامی برگزار کنید. باید کل فعالیت های اینستاگرام تان بهینه کنید. در کنار همه این ها کیفیت محتوایتان را هم باید بالا ببرید. پس کامنت مارکتینگ هم در کنار این ها باید هدفمند و دارای ساختار باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس
آدرس