منظور از استراتژی های رقابتی چیست؟

سئوی سایت
چرا برای کار نیاز به سئوی سایت دارید؟
۱۳۹۹-۱۲-۲۸
بازاریابی محتوا
بازاریابی از طریق محتوا چطور انجام می گیرد؟
۱۴۰۰-۰۱-۰۷

منظور از استراتژی های رقابتی چیست؟

استراتژی های رقابتی

استراتژی های رقابتی

استراتژی رقابتی چیست؟

یک استراتژی رقابتی را می توان به عنوان برنامه عملیاتی تعریف کرد. که طی طولانی مدت انجام می شود و توسط شرکت ها و کمپانی های مختلف به منظور دستیابی به مزیت رقابتی نسبت به رقبایی که در صنعت تجارت می باشند، استفاده شود.

استراتژی های عمومی توصیف شده توسط مایکل پورتر برای توضیح چگونگی استفاده شرکت از مزیت رقابتی خود برای رقابت در یک صنعت مشابه ضروریست.

بنابراین پورتر پیشنهاد کرد که این شرکت می تواند استراتژی تمایز یا رهبری هزینه یا تمرکز به عنوان یک مزیت رقابتی برای بقا در بازار استفاده کند.

بیشتر درباره استراتژی های رقابتی بدانید :

همانطور که اشاره کردیم، پورتر هریک از سه استراتژی را برای زنده ماندن در یک تجارت رقابتی پیشنهاد داد. شرکت ها می توانند از هر سه استراتژی رقابتی فقط از یکی استفاده کنند.

استراتژی های رقابتی به شرکت کمک می کند تا دوام بیاورد و خطر را به حداقل برساند. اما اگر شرکت یکی از سه استراتژی رقابتی را انتخاب نکند، در این صورت اتلاف منابع وجود دارد.

همه شش استراتژی های طراحی شده وسط پورتر، تعامل بین تمایز تولید، به حداقل رساندن هزینه و تمرکز بر بازار شرکت را در بر می گیرد.

طبق گفته های پورتر، صنعت بخش های زیادی دارد که می تواند توسط شرکت های مختلف هدف قرار گیرد. براساس نظریه پورتر در مقایسه با شرکت های رقیب، دونوع مزیت رقابتی اصلی وجود دارد، تمایز یا هزینه کمتر است. وقتی شرکت از یک مزیت رقابتی منحصر به فرد برخوردار باشد، آن شرکت می تواند به راحتی بر این پنج نیرو رقابتی پورتر غلبه کند.

مزایای اساسی این استراتژی های رقابتی در چیست؟

استراتژی های رقابتی

دومزیت اساسی وجود دارد. وقتی این ها با دامنه فعالیت ها ترکیب شوند، به سازمان کمک می کنند تا عملکرد بالاتر از حد متوسطی در میان سایر رقبا در صنعت داشته باشد. دونوع استراتژی تمرکز می باشد که تمرکز بر تمایز و تمرکز بر هزینه دارد.

خلاصه بگوییم به طور کلی، همه بخش ها یا اکثر بخش ها توسط یک شرکت یا صنعتی هدف گذاری شوند که مبتنی بر هدف قرار دادن مشتریان آگاه به قیمت باشد، پس استراتژی رقابتی رهبری هزینه انتخاب می شود تا رقبا را شکست دهند.

درضمن وقتی مشتریان هدف از قیمت آگاه نبودند، اما از ویژگی ها یا ویژگی های محصول با توجه به کیفیت یا خدمات آگاه بودند، در این صورت سازمان به قیمت بالاتری برای محصول نیاز دارد.

همچنین اگر دیده شو که سازمان روی چندبخش انتخاب شده تمرکز دارد، گفته می شود که سازمان از یک استراتژی تمرکز پیروی می کند.

اهمیت اصلی استراتژی رقابتی در چیست؟

با کمک یک استراتژی رقابتی سازمان می تواند خود را متناسب با نیاز بازار اصلاح کند. با این کار خود را استفاده از ابزار و تغییرات لازم برای مبارزه با سایر رقبا تسلیح کند. استراتژی شرکتی طرحی ست که به شرکت کمک می کند تا با استراتژی برنامه ریزی شده سایر بازیکنان بازار را شکست دهد.

استراتژی رقابتی نیز مهم است تا سازمان از چشم انداز و مأموریت خود دور نماند. استراتژی رقابتی کمک می کند تا سازمان بر اهداف خود متمرکز شود.

داشتن یک استراتژی جدید رقابتی برای غلبه بر شرکت های رقیب یا محصولات آنها با برندسازی مجدد یا طراحی مجدد محصولاتشان به شرکت کمک می کند سود بهتری کسب کند و تصویری جدید در بازار ایجاد کند.

دیدگاه ها بسته شده است

تماس
آدرس