بازاریابی از طریق محتوا چطور انجام می گیرد؟

استراتژی های رقابتی
منظور از استراتژی های رقابتی چیست؟
۱۳۹۹-۱۲-۳۰
تیزر تبلیغاتی
چطور یک تیزر تبلیغاتی جذاب برای اینستاگرام بسازیم؟
۱۴۰۰-۰۱-۰۸

بازاریابی از طریق محتوا چطور انجام می گیرد؟

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوا نوعی از بازاریابی بوده که دارای فرایندی جهت ایجاد و توزیع مطالب با ارزش جهت جذب مشتری و بدست آوردن مخاطب و تعامل بیشتر با مشتری، است.

درواقع در بازاریابی محتوا، مطالبی که تولید می شوند باید با محصولات و خدمات شما کاملا در ارتباط باشند. که از جمله دارای مزایا، معایب و نیز توضیحات دیگری می باشند که برای فروش محصولات و ارائه خدمات استفاده میش وند. با این تکنیک که کاربر را جذب و ترغیب به خواندن و استفاده از مطالب می کنید، بازاریابی محتوا گفته می شود.

روش های جدیدی برای بازاریابی محتوا می باشد و صرفا تولید محتوای متن منظور نیست. حتی شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام خود استراتژی هایی برای بازاریابی محتوا دارد. که به جذب مشتری و افزایش فروش بسیار کمک می کند.

امروزه ۸۶درصد از کسب وکارهای اینترنتی ، از طریق بازاریابی محتوا برای افزایش رتبه گوگل و سئو سایت خود، عمل می کنند. اگر قصدتان گرفتن بهترین نتیجه در گوگل با مطالب سایت تان است، باید علاوه بر با کیفیت بودن مطالب ، مطابق اصول سئو و متناسب با مخاطبان اصلی سایت شما، مطالب تولید شوند. اگر محتوا با کیفیت باشد و نیاز کاربران را برطرف نماید، آن ها به سایت شما وفادار شده و مطالب را در شبکه های اجتماعی خودشان به اشتراک می گذارند . برای اینکه بقیه هم از این مطالب استفاده کنند. امروزه شرکت ها و برندهای بزرگ، بیشتر بودجه خود را صرف بازاریابی محتوا خود می کنند.

بازاریابی محتوا

چطور بازاریابی محتوا را به درستی انجام دهید؟

در هر مرحله از سیستم بازاریابی، شناخت کاربران مطرح است.

در بازاریابی محتوا هم همینطور است. اول بایدبدانید که برای چه افرادی قصد نوشتن دارید. کاربران به دنبال چه چیزی در خصوص محصول یا خدمات تان هستند. بعد از شناخت کاربر، باید به سراغ شبکه هایی بگردید که مخابطان اصلی سایت تان در آن جا فعالیت دارند.

نکاتی که در بازاریابی محتوا باید در نظر داشته باشید؟

یکی از مهمترین نکاتی که در بازاریابی محتوا باید به آن توجه داشت، تولید محتوای جدید و به روز است. هر چه محتوایی که تولید می کنید جدید و دست اول باشد، کاربران بیشتری را می توانید به سمت سایت خود جلب کنید.

نکته بعدی رعایت چگالی کلمات کلیدی در مطالب بوده که اگر بسیار بیشتر از حدمتعارف باشد، نه تنها باعث اسپم شدن مطلب توسط گوگل شده، بلکه میزان خوانایی توسط کاربر را کاهش می دهد. فرض کنید که شما مطلبی را بخوانید و داخل آن همش از کلمات کلیدی یکی در میان نوشته شود.

دیدگاه ها بسته شده است

تماس
آدرس