چطور درگاه پرداخت در اینستاگرام داشته باشیم؟

موشن گرافیک
موشن گرافیک چه مزایایی برای کسب و کار دارد؟
۱۳۹۹-۱۰-۱۴
درآمدزایی از پینترست
از پینترست چطور می توان درآمدزایی کرد؟
۱۳۹۹-۱۰-۲۱

چطور درگاه پرداخت در اینستاگرام داشته باشیم؟

اول از همه به بررسی روش های پیگیری سفارش و پرداخت آنلاین در اینستاگرام می پردازیم. اینکه چقدر این روش می تواند کاربردی باشد.

اینستاگرام مثل یک فروشگاه فیزیکی، ویترینی برای فروش محصولات می باشد. با این تفاوت که نه شما مشتری را از نزدیک می بینید، نه مشتری شما و محصولتان را. پس مشتری هم قادر به پرداخت نقدی نیست، یا کار بکشد، باید از راه دور این کار صورت گیرد. می توان این فرایند را به روش انجام داد.

  1. سفارش و پرداخت آنلاین در اینستاگرام بشکل دستی

یک روش که همه می شناسند. مشتری از محصولی خوشش آمده، درخواست سفارش می دهد. سپس برای پرداخت، شماره کارت تان را گرفته و بعد از ارسال فیس پرداخت، مشخصات و نشانی را از او گرفته و محصول را برایش می فرستید.

همه این کارها دستی انجام می شود. اما برای زمانی خوب است که فروش و مشتری کم باشد. با بالارفتن تعداد مشتری مدیریت این سفارشات سخت تر می شود.

  1. استفاده از لینک های پرداخت در اینستاگرام

در روش دستی که با شماره کارت انجام می شد، حالا در این روش پرداخت آنلاین چطور اناجم می شود! اخیرا برخی شرکت ها، برای فروشگاه های اینستاگرام لینک پرداخت مستقیم را ایجاد می کنند. به این شکل که یک درگاه پرداخت را در اختیار شما قرار می دهند. دو راه در این روش دارید : یکی اینکه لینک پرداخت محصولات را استوری کنید. یا دایرکت کنید. مشتری با کلیک روی لینک، مستقیم به درگاه پرداخت آنلاین هدایت می شود.

  1. استفاده از سایت اینستاگرام

این روش پیگیری سفارشات و پرداخت در اینستاگرام می باشد. از دوتای قبلی ساده تر و مطمئن تر هم هست. همه چیز در این روش ساده انجام شده و خودکار و نیازی به دخالت خودتان نیست. یعنی هیچ کدام از درگیری‌های پیگیری سفارشات و پرداخت‎ها را ندارید.

درمورد وب سایت فروشگاهی قبلا صحبت کردیم. اینستاگرام ابزار مناسبی ست برای فروش. اما اگر تبوانید درکنارش از ابزار دیگری مثل وب سایت استفاده کنید، قدرت تان چندبرابر می شود.

به این صورت که وب سایت فروشگاهی دارید، عملیات ثبت سفارش و پرداخت هم راحت تر انجام می شود. مشتری برای سفارش وارد سایت شده ادرس خود را وارد می کند و درنهایت هم به راحتی به درگاه پرداختی منتقل شده و هزینه را می پردازد.

لینک وب سایت تان را می توانید در بیوی پیج بگذارید. می توانید برای هرکدام یک لینک بسازید استوری کنید تا کاربر با کلیک روی آن وارد صفحه شود. بعضی از فروشگاه‌سازها لینک مستقیم صفحه محصول و پرداخت را برای مشتری می‌فرستد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس
آدرس