موشن گرافیک چه مزایایی برای کسب و کار دارد؟

روش های حفظ مشتری چیست؟
۱۳۹۹-۱۰-۱۱
چطور درگاه پرداخت در اینستاگرام داشته باشیم؟
۱۳۹۹-۱۰-۱۸

موشن گرافیک چه مزایایی برای کسب و کار دارد؟

موشن گرافیک

موشن گرافیک

موشن گرافیک چیست؟

موشن گرافیک زیرمجموعه ای از طراحی گرافیک هست و قوانین طراحی گرافیک را با استفاده از تکنیک های سینمایی درمحیط فیلم سازی به کار می برد.

یعنی تصویر و حرکت به همراه صدا ترکیب می شوند، سپس طراحی آنلاین و کاربردی اش برای ساخت تیزرهای تبلیغاتی، انیمیشن های دوبعدی، برنامه های اموزشی انجام می گیرد. برای ساخت موشن گرافیک نیازی به دوربین و نور و تصویربرداری یا بازیگر نیست. بلکه از تصاویر گرافیکی و افکت های خاص و رنگ های زیبا و جذاب استفاده می شود و از طریق برنامه های مالتی مدیا، فوتوشاپ، ادوب افتر افکت، و سینما ۴D ساخته و تولیدمی شوند.

انواع موشن گرافیک چیست؟

  1. استفاده از اشکال هندسی

در این نوع موشن گرافیک از شکل های گرافیکی و هندسی استفاده می شود. یا ترکیب آنها بهمراه افکت های صوتی، جلوه های طراحی آنلاین وهنری خاصی را ایجاد می کنند. درواقع با تلفیق صدا و تصویر، خروجی بسیار جذابی رو برای مخاطبان به وجود می آورند.

  1. استفاده از کاراکتر

در این سبک تیزرها، از کاراکترهای خاص طراحی آنلاین، سناریوی خاصی پیش برده می شود تا بتوان مفاهیم مدنظر کاربر را منتقل کرد. کاراکترها رفتارهای خاصی را انجام می دهند و کاملا احساسات و انتقال پیام انجام می شود. این سبک تیزرها به لحاظ زمان و هزینه اجرا، نسبت به حالت های دیگر بیشترند. چون جزییات زیادی باید در نظر گرفته شود تا تیزر در نهایت بدن نقص بیرون بیاید.

  1. موشن گرافیک لوگو متحرک

گاها در آغاز و پایان ویدیو تبلیغاتی، لوگو را با افکت های زیبا به شکل انیمیشن نمایش می دهند. چنین چیزی را لوگو اینترو یا لوگو موشن می گویند. نمایش لوو به شکل جلوه های ویژه باعث می شود در ذهن مخاطب بهتر ثبت شود. مدت زمان لوگو اینترو بسیار کوتاه است؛ در حد ۳ الی ۱۰ ثانیه. بسیار تاثیرگذار بوده و از اهمیت زیادی در طراحی آنلاین تبلیغات و بازاریابی برخوردار است.

موشن گرافیک

مزیت های موشن گرافیک چیست؟

  • تاثیرگذاری سریع روی بیننده
  • انتقال پیام ویدیو در زمان کمتر به بیننده
  • با کمتر شدن زمان، ساخت تیزر، هزینه ها کاهش می یابد
  • کاربرپسند بودن
  • نتیجه پذیر بودن

چه کسب و کارهایی سراغ موشن گرافیک می آیند؟

معمولا برای معرفی هرنوع محصول یا خدماتی مناسب است. اغلب شرکت ها و ارگان های مختلف برای توضیحات آماری به مخاطب از تیزر موشن گرافیک استفاده می کنند. چون هم جذابیت این تیزرها بالاست، هم در زمان کم پیام بسیاری به مخاطب می دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس
آدرس