برای شروع کسب و کار اینستاگرام بهتره یا وب سایت؟

اشتباهات مرگبار در اینستاگرام
مراقب این اشتباهات مرگبار در اینستاگرام باشید!
۱۳۹۹-۰۸-۲۵
ترفندهای دایرکت اینستاگرام
چطور با دایرکت اینستاگرام حرفه ای کار کنیم؟
۱۳۹۹-۰۹-۰۲

برای شروع کسب و کار اینستاگرام بهتره یا وب سایت؟

اینستاگرام یا وب سایت برای شروع کسب و کار

اینستاگرام یا وب سایت برای شروع کسب و کار

شروع کسب و کار ؟ از کجا باید شروع کرد؟ چطور باید شروع کرد؟

حالا با اینستاگرام یا وب سایت؟ کدام بهتر است؟

بسیاری هستند که تصمیم به شروع کسب و کاری را می گیرند، سر اینکه این شروع از وب سایت باشد یا اینستاگرام، سر دوراهی قرار می گیرند. اما نه نگران باشید و نه سردرگم! چند دقیقه ای را وقت بگذارید و با راهنمایی های ما همراه شوید.

چون هم به اینستاگرام و هم وب سایت نقد وارد است، پس باید این دو را در دو طرف ترازو قرار داده و سبک سنگینی کنیم. وقتی دقیق بررسی و آنالیز کردیم، می توانید تصمیم بگیرید که کدام راه را برای شروع انتخاب کنید.

اول اینکه هردو را به عنوان ابزار دیجیتال مارکتینگ می شناسیم!

درواقع هر دو به عنوان کانال ای بازاریابی آنلاین به حساب می آیند، پس هردو ابزار ارزشمندی محسوب می شوند. وقتی صحبت از بازاریابی آنلاین می شود، باید در نظر داشت که چه چیزی قرار است ارائه داده شود؟ مثلا اگر فروشگاه است، قرار است چه چیزی بفروشید؟ شرکت هستید، چه خدماتی قرار است ارائه دهید؟ یا قرار است از طریق تولید محتوا به مخاطب قابل توجهی برسیم؟ بعد کسب درآمد از تبلیغات داشته باشید؟ باید بدانیم محصول کجاست، چیست و آیا به صورت حضوری مشتری می تواند خرید کند؟

اینستاگرام یا وب سایت برای شروع کسب و کار

معمولا راه اندازی کدام در شروع کار هزینه زیادی می طلبد؟ اینستاگرام یا وب سایت؟

اولین موردی که باید به آن توجه داشت، بحث این شکی‌ست که ابتدای کار سراغ فرد می آید و شاید او را از ادامه راه بازدارد. اما باید بگوییم که بدون شک راه اندازی سایت است که هزینه های زیادی در بر دارد. بدیهی ترین هزینه‌های آن هم خرید دامنه و هاست است. اگر با طراحی سایت آشنا نباشید و قصد برون سپاری داشته باشید، هزینه های طراحی سایت را هم باید اضافه کنید.

همچنین عکاسی از محصولات، تولید محتوا، یا پشتیبانی و نگهداری هم به این هزینه ها اضافه می شود. تنها وب سایت نیست که زده می شود، باید بازاریابی برای آن صورت گیرد. رایج ترین کانال ورودی به وب سایت هم سئو آن است. سئو هم هزینه های مختص به خودش را دارد.

و اما اینستاگرام که یک شبکه اجتماعی رایگان بوده و هرکسی در عرض چندثانیه می تواند ثبت نام کند. یک صفحه اختصاصی ایجاد کرده و شروع کند. مرحله بعدی باید تمرکزتان را روی تولید محتوا بگذارید. اگر دانش فنی نداشته باشید هم جای نگرانی ندارد. چون وظیفه شما فقط تولید محتوا در اینستاگرام است.

اینستاگرام یا وب سایت برای شروع کسب و کار

بازاری از طریق وب سایت و اینستاگرام چطور صورت می گیرد؟

هردو کانال ورودی، علاوه بر تاسیس نیاز به دیده شدن هم دارند. اینجاست که در اینستاگرام تولید محتوا و تبلیغات است که در معرض دید افراد زیادی قرار می گیرد. در وب سایت هم تولید محتوا به همراه سئو سایت است. که می توانید از گوگل و موتورهای جستجوگر ورودی های قابل توجهی دریافت کنید.

اما باز هم همین پروسه نیازمند زمان است.

راه دیگری هم که برای تبلیغات گوگل می باشد، پول دادن به این کمپانی‌ست. در ازای آن گوگل هم نتایج شما را نمایش می دهد. و بابت هرکلیکی که از کاربر دریافت می کنید به گوگل پول می پردازید. البته غیرازاین راه، منابع دیگری مثل تبلیغات کلیکی و بنری هم می باشند. اما رایج ترین آن ها در بازاریابی، دریافت ورودی برای وب سایت ها از گوگل می باشد.

به کدام بیشتر می توان اعتماد کرد؟

به طور شبکه های اجتماعی کمک کننده های بسیار خوبی می باشند.

اما سابقه نشان داده که هرشبکه اجتماعی هم مدت زمانی دارد، ممکن است عواملی روی آن تاثیرگذار باشد؛ مثل فیلترینگ از طرف دولت ها، تحریم ها یا غیره. پس کنار آن یک وب سایت داشته باشید، همیشه در دسترس برای مخاطبان خود می باشید.

توجه داشته باشید که وب سایت بیس کار و اصل کسب و کار است، واینکه اینستاگرام بهتر است یا سایت، مقایسه شوند، درست نیست. هردو در بحث دیجیتال مارکتینگ بازوهای قدرتمندی به حساب می ایند .

پس برای شروع کدام پیشنهاد می شود؟

مسلما از یک صفحه اینستاگرام شروع کنید، بهتر است. در ابتدای کار و کم کردن هزینه ها، باید ازاین طریق مخاطب جذب کنید.

فروش تان برای مخاطب به مدی رسید که می توانید برای خود کسب و کاری تاسیس کنید، باید اطلاعاتی در این زمینه جمع آوری کرده و فکر سایت راه انداخت باشید. کار سختی نیست، فقط وقت و انرژی تان را روی آن بگذارید!

دیدگاه ها بسته شده است

تماس
آدرس