چطور با دایرکت اینستاگرام حرفه ای کار کنیم؟

اینستاگرام یا وب سایت برای شروع کسب و کار
برای شروع کسب و کار اینستاگرام بهتره یا وب سایت؟
۱۳۹۹-۰۸-۲۹
بازاریابی ویروسی چیست
بازاریابی ویروسی چیست؟
۱۳۹۹-۰۹-۰۶

چطور با دایرکت اینستاگرام حرفه ای کار کنیم؟

ترفندهای دایرکت اینستاگرام

ترفندهای دایرکت اینستاگرام

دایرکت اینستاگرام چه ویژگی ها و امکاناتی دارد؟

در شبکه اجتماعی اینستاگرام که بیشتر مدنظر آپلود عکس و ویدیو و به اشتراک گذاری مطالب آن است، یپام مستقیم یا Direct Message از ماه ها پیش به این استاندارد اضافه شده. اینجوری کاربر با دوست و آشنا می تواند چتی هم داشته باشد.

اما خود دایرکت اینستاگرام اهم ترفندهای خاص خودش را دارد.

دایرکت اینستاگرام! از دایرکت اینستاگرام چه می دانید؟

برخی کاربران در اینستاگرام از بخش پیام های دایرکت یا مستقیمی می توانند روزانه با هم در ارتباط باشند. برخی هم در قالب فروشنده و خریدار ارتباط برقرار می کنند. اما کاربری دایرکت اینستای هر کاربری بسیار متنوع و زیاد است.

این پیام ها بخشی از اینستاگرام‌اند، اما شاید همین اینستاگرام هم همانند فیس بوک، در آینده به صورت یک پیام رسان جدا دراختیار کاربر قرار گیرد. سال پیش روی پیام رسان مستقل اینستاگرام، تست کردند. حتی در بخری کشورها هم منتشر شده است. نام این اپ مستقل Direct from Instagram است. می توانید آن را از گوگل پلی دانلود کنید.

پس باید این احتمال را در نظر بگیرید که شاید در آینده بخش پیام های مستقیم اینستاگرام به کلی غیرفعال شود. و به این ترتیب در قالب یک اپلیکیشن مستقل هم ارائه شود.

حالا چند ترفندی رو از این اپلکیشین هم یاد می گیریم؛ خصوصا از بخش دایرکت آن!

لایک کردن پیام های مستقیم و Unlike کردن آن ها :

لایک و یا UNLIKE کردن در دایرکت اینستاگرام

 

در اینستاگرام نه تنها استوری‌‌ها و پست ها بلکه پیام های دایرکت را هم می توان لایک کرد. برای این کار کافیست روی آیکون قلب کوچکی که زیرهر پیام است، تپ کنید. قرمز می شود و تصویر کوچک پروفایلتان هم زیر آن کنار این لایک نشان داده می‌شود.

البته باید نکته ای رو توجه داشته باشید. برخی اوقات خبری از آیکون قلب هم نیست. در این صورت روی پیام باید دوبار بزنید تا لایک شود. برای پس گرفتن لایک خود هم کافیست روی آیکون قلب تپ کنید (یکبار). روش دیگرش هم تپ روی پیام و مکث کردن روی پیام موردنظر، سپس انتخاب گزینه Unlike می باشد.

نحوه جلوگیری از ارسال پیام یا Unsend کردن آن :

UNSEND کردن پیام

برخی پیامرسان ها مثل واتس اپ یک قابلیتی به اسم Unsend دارند. مثلا پیامی که کاربر قبلا فرستاده می تواند از سند کردن آن جلوگیری کند.

اینستاگرام هم به تقلید از پیام‌رسان های دیگر چنین قابلیتی را در بخش دایرکت اینستاگرام جای داده. برای Unsend کردن پیام، کافیست روی آن یک بار تپ کنید و مکث، سپس از منوی پاپ آپ نمایش داده شده،روی Unsend message تپ کنید. در نتیجه پیام حذف شده یا نمی رود.

مورد بعدی مشاهده کردن زمان ارسال پیام ها در اینستاگرام :

مشاهده زمان ارسال پیام

زمانی که یک گفتگوی جدیدی را در بخش DM اینستاگرام ایجاد می کنید، زمان شروع آن ابتدا ذکر می شود، اما چطور میشه ارسال هرکدام از پیام ها رو فهمید؟

برای دیدن زمان ارسال پیام ها، از حرکت جاروبی به سمت چپ استفاده کنید. یعنی با حرکت انگشت از سمت راست به چپ صفحه، پیام ها را کنار بزنید. زمان دقیق ارسال ان ها برای شما نشان داده می شود.

مخفی کردن زمان آخرین فعالیت در اینستاگرام :

یک قابلیت جدید دیگری هم که به اینستا وارد شده، آخرین زمان فعالیت کاربر یا Last Active Status می باشد. که همون لست سین خودمون هست! البته کمی توان آن را مخفی یا غیرفعال کرد. پس برای این کار روی آیکون پروفایل خود در پایین صفحه تپ کنید تا صفحه پروفایل نشان داده شود.

درصفحه ای که پروفایلتان را نشان می دهند، روی سه نقطه بزنید، و به صفحه تنظیمات هدایت می شوید. در صفحه تنظیمات سوییچ روبروی Show Activity Status را در حالت خاموش قرار دهید.

ذخیره کردن عکس های دایرکت :

عکس ها و ویدیوهایی هم در دایرکت اینستا به اشتراک گذاشته می شود اما اینکه چطور آن ها را دانلود کرد ممکن است ندانید. مثلا ممکن است برای دانلود ویدیوها در اینستا کلا نیاز به اپ خاصی باشد، امابرای دایرکت نیاز نیست. کافیست روی عکس زده و از منوی پاپ آپ ظاهر شده، save را بزنید. عکس در گالری گوشی تان ذخیره خواهد شد.

لینک پروفایل کاربری را در دایرکت اینستاگرام ارسال کنید!

برای اینکار به پروفایل خود رفته، روی سه نقطه بزنید. سپس گزینه Send Profile as Message را انتخاب کنید. شخصی که پیام برای او ارسال خواهد شد را انتخاب کنید. حتی می توان چندنفر را انتخاب کرد و یک چت گروهی ساخت.

ایجاد چت گروهی ؟

به دایرکت بروید، سپس روی آیکون + بزنید. می توانید بیش از یک کاربر را انتخاب کرده و چت گروهی ایجاد کنید.

دیدگاه ها بسته شده است

تماس
آدرس