سایز استاندارد پست در اینستاگرام چقدر باید باشه؟

تکنیک SWOT
تکنیک SWOT چقدر روی رونق کسب و کار تاثیر دارد؟
۱۳۹۹-۰۸-۱۵
عنوان های مناسب برای پست
چطور عنوان های جذاب برای پست اینستاگرام بنویسیم؟
۱۳۹۹-۰۸-۲۲

سایز استاندارد پست در اینستاگرام چقدر باید باشه؟

استاندارد اندازه پست در اینستاگرام

استاندارد اندازه پست در اینستاگرام

اندازه پست در اینستاگرام جز یکی از استانداردهای مهم در بحث پست گذاری در این شبکه اجتماعی می‌باشد. که برخی کاربران معمولا به آن توجهی ندارند یا اطلاعی ندارند.

حالا اندازه درست و استاندارد پست در اینستاگرام چقدر معمولا باید باشد؟

بهتر است تصاویری که منتشر می کنید، بدانید که با چه ابعادی طراحی می کنید، و اینکه مطابق استانداردهای مشخص شده اینستاگرام می باشد. در واقع با این کار بهترین بازدهی را طبق اصول دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی شبکه های اجتماعی خواهید داشت.

اینستاگرام به عنوان یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعیست که به جرات باید بگویم حداقل در بین کاربران ایرانی بسیار پرمخاطب می باشد. همانطور هم که می دانید این شبکه اجتماعی به طور تخصصی روی تصاویر و ویدئوهای کوتاه تنها کار می کند، که البته با قابلیت IGTV هم می توان فیلم یک ساعته تولید کرد. اما در قالب پست می توان در حد چند دقیقه ای را بارگذاری کرد.

حالا این بستری که ایجاد شده باعث یک رقابت بزرگی در بحث دیجیتال مارکتینگ شده است، و بسیاری از متدهای بازاریابی دیجیتالی را باید از بر بود تا بتوان در این حیطه موفقیتی کسب کرد. اگر وب سایت دارید، و قبلا هم طراحی سایت قابل قبولی انجام داده اید، باید روی شبکه های اجتماعی خود نیز کار کنید. و با ابزاری به نام سئو و بهینه سازی سایت، سایت را بالا کشیده و تمام تلاشتان را در این زمینه بکنید که صفحه اول گوگل باشید.

حالا در فضای اینستاگرام هم این موضوع مطرح می باشد. بحث بهینه سازی!

و یکی از این موضوعات مهم ابعاد عکس اینستاگرام است که خود دارای استاندارد خاصی می باشد.

سوال بسیاری از کاربران این است که این استانداردی که ازش صحبت می شود، دررابطه با تصاویر در اینستاگرام، چقدر باید باشند؟

استاندارد اندازه پست در اینستاگرام

اندازه عکس های اینستاگرام ۶۱۲ پیکسل در ۶۱۲ باید باشد. اما بعد از مدتی این استاندارد تغییر کرد و سایز ۶۴۰ در ۶۴۰ پیکسل انتخاب شد. در اخر در جولای سال ۲۰۱۵ اندازه تصاویر اینستاگرام به ۱۰۸۰ پیکسل در ۱۰۸۰ تغییر کرد. به این جهت که در صفحه نمایش سایز دیوایس ها که وضوح بالاتری از تصاویر می باشد، مانند صفحه نمایش رتینا، تبلت و لپتاپ ها تصاویر قابل قبولی ارائه دهد.

تصاویر مختلف به شکل های مختلف در اینستاگرام :

عکس به شکل افقی در اینستاگرام

عکس افقی پست

 عکس پست به شکل عمودی در اینستاگرام 

عکس عمودی پست

عکس به شکل پست مربع در اینستاگرام 

عکس پست مربع

پس به طور کل اگر بخواهیم بگوییم، برای ایجاد تصاویر بهتر و نمایش پست های زیباتر در اینستاگرام باید تنظیمات دوربین خود را به بالاترین وضوح خود ببرید، و توصیه می کنیم که از عکس های باکیفیت استفاده کنید. هم جذب مخاطب بالایی خواهید داشت، و روی فالوورهایتان تاثیر خواهد گذاشت.

اینفلوئنسرها و حرفه هایی که در اینستاگرام می باشند، فیلم های خود را می توانند با فرمت ۴K ضبط و ذخیره می کنند. حتی روی لپ تاپ و تلویزیون های باکیفیت هم افت کیفیت ندارند و بیشترین تاثیر رو روی مخاطب خواهند گذاشت.

پس سعی کنید پستی که اپلود می کنید، طبق استاندارد باشد، و با اطلاعات دقیق و بالا، و اندازه تصویر مناسب، ۱۰۸۰ پیکسل.

چون مطمئنا در حوزه دیجیتال مارکتینگ این موارد رعایت شوند به جد تاثیرگذار خواهند بود.

دیدگاه ها بسته شده است

تماس
آدرس