قدمی برای پیشرفت : مارک زاکربرگ نام فیس‌بوک را به متا تغییر داد!

تبلیغات گوگل ادز
گوگل ادز تاثیری روی سئوی سایت دارد؟
2021-10-28
آیا اینستاگرام دایرکت های شما را میخواند؟
2021-11-05

قدمی برای پیشرفت : مارک زاکربرگ نام فیس‌بوک را به متا تغییر داد!

حتما طبق خبرهای منتشرشده مطلع شده اید که مارک زاکربرگ در جریان رویداد Connect که در پیش داشته اعلام کرده که نام جدید این شرکت، فیس‌بوک، به «متا» (Meta) تغییر کرده است.

 

طبق گفته های مارک زاکربرگ، اشاره شده که نام فیسبوک تمام فعالیت‌های این شرکت را پوشش نمی‌دهد و فقط به یک محصول اشاره دارد. اما حالا تصمیمی که مارک زاکربرگ در پیش دارد، می‌خواهد به‌عنوان مدیرعامل یک شرکت متاورس دیده شود.

بخواهیم به متاورس بپردازیم، تعریف‌های متفاوتی از آن وجود دارد اما مدیران این شرکت می‌گویند متاورس مجموعه‌ای از فضاهای مجازی است که شما می‌توانید با سایر افرادی که در یک فضای فیزیکی در کنار شما حضور ندارند به خلق محتوا و گشت‌و‌گذار بپردازید.

زاکربرگ در ادامه، همچنین بیان کرد که مالک نام کاربری Meta در توییتر و سایت meta.com است که با مراجعه به این آدرس، راهی فیسبوک می‌شوید.

و اینکه روی هم رفته به این می‌رسیم فیسبوک با تغییر نام خود می‌خواهد بر روی خلق یک متاورس تمرکز کند. یادآور می‌شویم که حدودا چند ماه قبل او در جریان مصاحبه‌ای گفت که قصد دارد دیدگاه مردم را عوض کند تا فیسبوک صرفا به عنوان یک شرکت فعال در حوزه‌ی شبکه‌های اجتماعی شناخته نشود.

طی هفته‌های اخیر، فیسبوک به دلیل افشای اسناد داخلی و همچنین سخنان یکی از مدیران این شرکت با مشکلات و چالش‌های زیادی روبه‌رو شده است. در نتیجه از این طریق با وجود این حواشی می‌توانیم به آسیب‌های اینستاگرام بر وضعیت روحی و روانی نوجوانان اشاره کنیم.

همچنین نهادهای نظارتی هم فشار بر روی این شرکت را افزایش داده‌اند.

به نظر می‌رسد مانند گوگل که در سال ۲۰۱۵ با خلق شرکت آلفابت زیر نظر آن قرار گرفت، فیسبوک هم با ایجاد برند متا می‌خواهد چنین کاری انجام دهد و شبکه اجتماعی فیسبوک در کنار اینستاگرام، واتساپ و هدست‌های واقعیت مجازی Oculus زیر سایه‌ی متا قرار می‌گیرند.

دیدگاه ها بسته شده است