ترندهای بازاریابی موبایلی در سال ۲۰۲۱ چیست؟

تبلیغات اسپانسری اینستاگرام
تبلیغات اسپانسری اینستاگرام چیست؟
۱۴۰۰-۰۴-۱۷
چطور گیف بسازیم؟
۱۴۰۰-۰۴-۲۴

ترندهای بازاریابی موبایلی در سال ۲۰۲۱ چیست؟

ترندهای بازاریابی موبایلی

ترندهای بازاریابی موبایلی

ترندهای بازاریابی موبایلی در سال ۲۰۲۱

اولین سوالی که مطرح می شود، اینکه این ترندهای بازاریابی موبایلی واقعا به چه کاری می آیند؟

ازآنجایی که مشتریان برای رتباط با برندهای مورد علاقه شان بیشتر از تلفن همراه استفاده می کنند، کسب و کارها هم توجه ویژه ای به این بخش از بازاریابی داشته اند. برای اینکه در جریان رقابت باقی بمانند.

بازاریابی موبایلی به هر کمپینی گفته می شود که برای دستگاه های تلفن همراه طراحی و بهینه سازی شده باشند. هدف از بازاریابی می تواند افزایش آگاهی از برند، ارتباط با مشتریان، افزایش رضایت مشتری، فروش بیشتر و معرفی محصول جدید باشد.

هرکدام از این موارد درصورت هدف اصلی شما، باید با جدیدترین ترندها به روز باشید تا به هدف خود نزدیک تر شوید.

در ادامه به بررسی برترین ترندهای بازاریابی موبایلی می پردازیم :

  • جستجوی صوتی

جستجوی صوتی انقلابی در نحوه جستجوی اطلاعات ایجاد کرده است.

طبق گفته گوگل، ۲۰درصد از کل جستجوها در حال حاضر صوتی می باشند. این یک روش کارآمد و کاملا ساده برای به دست اورن اطلاعات مورد نیاز شماست و سریع تر از تایپ است. با محبوبیت موتورهای جستجوی صوتی، مانند Cortana، GoogleNow، یا Alexa، احتمال افزایش ارقام آماری ذکر شده در بالا وجود خواهد داشت.

  • محتوای ویدیویی

در حال حاضر، فیلم ها ۶۳درصد کل ترافیک تلفن های همراه را تشکیل می دهند. بسیاری حدس می زنند که تا سال ۲۰۲۵، بیش از ۷۵درصد کل محتوای سازگار با تلفن همراه، به صورت ویدیو ارائه می شود.

ویدیویی که دیدن آن چند دقیقه طول بکشد، نسبت به متنی که با محتوای مشابه، مخاطبان بیشتری دارد.

  • تجارت شبکه های اجتماعی و تبلیغات قابل خرید

در حال حاضر ۳٫۸ میلیارد نفر از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند. این تعداد هرساله رو به افزایش می باشد. روش های مدرن بازاریابی به سادگی سعی می کنند راه های جدیدتری برای جلب مشتری پیدا کنند و روند خرید را آسان تر کنند.

درحال حاضر بسیاری از برندها برای تعامل با مشتریان خود، مانع کوچکی در روند کار دارند. وقتی می خوهاید کالای خاصی را بخرید، باید به وب سایت آن برند لینک بدهید. معاملات را انجا انجام دهید. که همیشه بهترین کار نیست. اینجاست که شبکه های اجتماعی وارد کار می شوند.

جدیدترین ویژگی ها و بروزرسانی ها، خرید یک محصول در شبکه های اجتماعی را برای مصرف کنندگان امکان پذیر می کند. به این ترتیب سفر خرید بدون وقفه انجام می شود و مشتری می تواند به راحتی سفارش خود را ثبت کند.

  • پرداخت از طریق تلفن همراه

از ترندهای بازاریابی موبایلی سال ۲۰۲۱ پرداخت از طریق تلفن همراه می باشد.

معرفی کیف پول ها دیجیتالی مانند Google play  یا Apple pay روند جدیدی را برای بسیاری از غول های فناوری ایجاد کرده و آن ها را در بین کاربران بسیار محبوب کرده است.

تحقیقات نشان می دهد که تا پایان سال ۲۰۲۱ ، بیش از ۵۰درصد از مصرف کنندگان از دستگاه های تلفن همراه برای خرید در فروشگاه استفاده می کنند. این امر باعث محبوبیت بیشتر برنامه های کیف پول تلفن همراه نسبت به کارت های اعتباری می شود. بنابراین برای ارتباط با روندهای فعلی، مشاغل باید دستگاه های POS با فناوری NFC داشته باشند. که امکان پرداخت با برنامه های کیف پول همراه را فراهم می کند.

ترندهای بازاریابی موبایلی

  • فناوری هوش مصنوعی

با استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی یکپارچه در سیستم عامل های تلفن همراه، بازاریابان می توانند مجموعه کاملی از داده های بسیار ارزشمند، درباره کاربران خود به دست اورند.

هوش مصنوعی می تواند در زمینه مدیریت محتوا، بازاریابی از طریق ایمیل، خدمات مشتری و مدیریت رسانه های اجتماعی به شما کمک کند.

بنابراین پیاده سازی آن در استراتژی بازاریابی تلفن همراه شما گام بزرگی خواهد داشت.

  • گفتگوی chatbots

چت بات ها در حال حاضر بسیار مفید می باشند.

آن ها می توانند رزرو و لغو رزرو، انجام نظرسنجی، ثبت سفارش، پاسخگویی به سوالات را انجام دهند. ربات ها از برقراری تماس خودکار گرفته تا پاسخگویی به سوالات در شبکه های اجتماعی و وبسایت ها، رضایت فوری را برای مشتریان فراهم می کنند.

درضمن در هزینه و وقت صرفه جویی می شود.

  • محتوای مبتنی بر موبایل

بامحبوبیت پلتفرم های معروف مثل تیک تاک، کسب و کار ویدیوهای آنلاین هم بیشتر شده.

حتی ممکن است امسال شاهد افزایش محتوای مبتنی بر تلفن همراه باشیم. احتمالا این امر بیشتر به این دلیل است که نسل جوان بازار قابل توجهی را به خود اختصاص داده. برندها هم باید در پلتفرم هایی که این کاربران بیشترین زمان را در آن سپری می کنند، با آن ها ارتباط برقرار کنند.

دیدگاه ها بسته شده است

تماس
آدرس