تکنیک های جذب مشتری به صورت آفلاین

تبلیغات دندانپزشکی
بهترین روش های تبلیغاتی برای کلینیک دندانپزشکی
۱۴۰۰-۰۷-۱۵
چطور در گوگل ادز اکانت بسازید؟
۱۴۰۰-۰۷-۲۲

تکنیک های جذب مشتری به صورت آفلاین

کسب‌وکارهای آفلاین در جذب مشتری

تفاوت این دو در چیست؟

همه کسب‌وکارها از روش‌های آنلاین برای جذب مشتری استفاده می کنند.

اما هنوز هم هستند روش‌های آفلاین که برای جذب مشتری جدید کاربرد دارند. تا قبل از پیشرفت شبکه‌های اجتماعی، بیشتر کسب‌وکارها از کسب‌وکارهای آفلاین استفاده می کردند. در واقع برای معرفی برند و محصولات خود و جذب مشتری. این روش‌ها گاه بسیار پرهزینه بوده و به همین دلیل تنها برخی شرکت‌های بزرگ که بودجه تبلیغاتی قابل توجهی داشتند، قادر به انجام آن بودند.

از جمله متداول‌ترین تکنیک‌های جذب مشتری افلاین

  • کارت ویزیت

کارت‌ ویزیت زمانی مهم‌ترین ابزار برای ارتباط با مشتری جدید بود. در برخی موارد و با توجه به زمینه فعالیت کسب‌وکار در مکان‌های مختلفی توزیع می‌شدند که یکی از متداول‌ترین آن‌ها، نمایشگاه‌های تجاری و همایش‌ها بود.

  • تراکت و بروشور تبلیغاتی

تراکت‌ها و بروشورهای تبلیغاتی البته هنوز هم جزیی از روند کسب و کارهای امروزی به شمار می روند.

این روزها می‌توانید تراکت‌های تبلیغاتی رستوران‌های مختلف را که شامل منو و آدرس است در گوشه و کنار شهر ببینید. در برخی موارد این تراکت‌ها و بروشورها توسط افراد توزیع می‌شوند در منطقه و ناحیه خاصی که برای توزیع در نظر گرفته می شوند. که تارگت کسب‌وکار برای جذب مشتری جدید است. تراکت به‌عنوان یکی از روش‌های جذب مشتری هنوز هم برای برخی از کسب‌وکارها کاربرد دارد.

کسب‌وکارهای آفلاین

  • حضور فعالانه در نمایشگاه‌ها

می بینید که سالانه نمایشگاه‌های تخصصی زیادی در حوزه‌های مختلف برگزار می‌شود که بسیاری از کسب‌وکارها در آن شرکت می‌کنند. با حضور در این نمایشگاه‌ها فرصتی عالی برای برقراری ارتباطی منطقی و حساب‌شده با جامعه مخاطبان ایجاد می شود که به حوزه فعالیت کسب‌وکار شما علاقمند هستند.

  • ارسال هدایا برای مشتریان هدف

هدایای تبلیغاتی در مناسبت های خاص مانند شروع سال نو یا رویدادی خاص می‌تواند روش مفیدی برای جذب مشتری و حفظ مشتریان قبلی باشد. پیشنهاد می‌کنیم وسیله‌ای را انتخاب کنید که کاربردی بوده و مشتری مشتاق استفاده از آن در هر جایی باشد.

  • استفاده از رسانه‌های محلی مانند تلویزیون و رادیو

با رسانه‌های محلی مانند تلویزیون و رادیو می‌توانید محصول و خدمات خود را در قالب یک ویدئوی تبلیغاتی یا یک برنامه رادیویی معرفی کنید. این روش‌ها در مقایسه با دیگر روش‌های آفلاین و آنلاین هزینه بیشتری دارند.

  • استفاده از تبلیغات محیطی مانند بیلبورد

تبلیغات محیطی در کسب و کارهای افلاین مانند بیلبورد هنوز هم متداول بوده و برخی کسب‌وکارها به عنوان تکمیل تبلیغات آنلاین از آن به‌عنوان یکی از روش‌های جذب مشتری استفاده می‌کنند. بیلبوردها در سطح شهر پراکنده و با توجه به موقعیت مکانی و ابعاد، هزینه متفاوتی دارند.

دیدگاه ها بسته شده است

تماس
آدرس