ترندهای سئو در سال ۲۰۲۱ چیست؟

آیا تبلیغ در یوتیوب به بازاریابی تان کمک می کند؟
۱۴۰۰-۰۲-۱۶
سئوی ویدیو
چطور می توان ویدیوهای سایت را سئو کرد؟
۱۴۰۰-۰۲-۲۳

ترندهای سئو در سال ۲۰۲۱ چیست؟

ترندهای سئو در سال 2021

ترندهای سئو در سال 2021

ترندهای سئو در سال ۲۰۲۱ فکر می کنید چه باشد؟ 

به چند مورد از ترندهای سئو در سال ۲۰۲۱ که جایگاه وب سایت تان را به اوج می رساند می پردازیم!

آیا شما هم در پی ترندهای سئوی سایت در سال ۲۰۲۱ می باشید؟ نگران نباشید، برایتان چند مورد از این الگوریتم های گوگل را اورده ایم که می تواند به شما در سئو سایت تان بسیار کمک کند.

اول : تجربه کاربر از صفحه : متریک حیاتی

رقم زدن یک تجربه خوب برای کاربر، باید از اولویت های اصلی شما در مدیریت وب سایت تان باشد.

گوگل کاربرانی دارد که به وب سایت شما مراجعه میکنند. درنتیجه انتظار دارند که صفحات هم با حداکثر سراعت بارگذاری شوند. هیچ کس سایتی که سرعت لاک پشتی دارد را دنبال نمی کند. درنتیجه سرعت سایت که پایین باشد، سریع سایت را ترک می کند. به این شکل ترافیک وب سایت تان را از دست می دهید. هم موقعیت تان در صفحه نتایج گوگل به نسبت رقبا تنزل پیدا میکند.

ترندهای سئو در سال 2021

ـ بزرگترین ترسیم محتوایی یا LCP

بزرگترین ترسیم محتوایی، برخلاف سایر سنجه های سرعت صفحه، زمان بارگذاری صفحه از نگاه کاربر بررسی می شود.

شما می توانید از طریق گوگل سرچ کنسول به LCP دسترسی پیدا کنید و مقادیر آن را ببینید. LCP در سه رنج یا دامنه دسته بندی می شود. اگر این سنجه کمتر از ۲ثانیه باشد، خوب است و زیر ۴ثانیه در گروه نیازمند بهبود طبقه بندی می شود. وبیش از ۶ ثانیه ضعیف تلقی می شود.

ـ تاخیر تا اولین ورودی یا FID

تاخیر تا اولین ورودی نشان دهنده مدت زمانیست که کاربر پس از باز کردن یک صفحه با آن تعامل برقرار می کند. حالت ایده الش کمتر از ۱۰۰ میلی ثانیه است.

ـ تغییر چیدمان تجمعی یا CLS

این گزینه به قابلیت بصری صفحات وب سایت بستگی دارد. اگر همه عناصر موجود در یک صفحه زمان بارگذاری، جابجا شده یا تغییر مکان داده باشند،می گوییم آن صفحه CLS بالایی دارد و CLS بالا معادل با رقم زدن یک تجربه کاربری ناخوشایند است. این سنجه اگر برای صفحات وب سایت تان کمتر از یک دهم ثانیه باشد، ایده ال است.

دوم  : نشانه گذاری Schema- Featured Snippet

با اینکه نشانه گذاری ساختاریافته یا اسکیما مفهوم جدیدی در دنیای سئو نیست، اما در ترندهای سئو در سال ۲۰۲۱ جایگاه مهمی دارد. این نشانه گذاری ضمن کمک به موتور جستجو در درک موضوع از یک صفحه، در جایگاه یابی بهتر در ارتباط با کوئری ها نقش موثری دارد.

یک اسکیما در صفحه وب می تواند ساخت یک صفحه ویژه یا Featured Snippet قوی را امکان پذیر کند. درنتیجه بازدید سایت شما افزایش می یابد.

از جمله مهمترین انواع اسکیما :

  • سازمان ، وب سایت، محصول، نقد و بررسی، مقاله، پست وبلاگی، سوالات متداول، و ویدئو می باشد.

سوم : سئوی محلی یا Google My Business

در عصر حاضر و بالاخص بعد از شیوع کرونا، مشاغل محلی به طور پیوسته از بازاریابی سنتی به سمت بازاریابی دیجیتال تغییر می کنند. به موازات استفاده بیشتر از روش های بازاریابی دیجیتال توسط کسب و کارهای محلی، سئوی محلی و ثبت مشاغل در سرویس Google My Business اهمیت بسیاری دارد.

چهارم : بهینه سازی موبایلی

یکی از معیارهای اساسی از نگاه گوگل به طور پیوسته، که اهمیت بیشتری پیدا کرده، بهینه سازی صفحات وب برای موبایل است. امروزه اکثر کاربران از طریق گوشی های هوشمندشان از وبسایت ها بازدید می کنند. بنابراین بهینه سازی صفحات وب برای موبایل،کماکان یکی از ترندهای مهم سئو در سال ۲۰۲۱ می باشد.

پنجم محتوای مرتبط از جهت حجم، فایده و کیفیت

محتو در سئوی سایت نقش بسیار بالایی دارد. پس باید تمرکزتان روی تولید محتوای باکیفیت باشد. طوری که توجه مشتری را جلب کنید. یا گوگل را متقاعد کنید که جایگاه بهتری برای صفحات تان در SERP در نظر بگیرید.

حین تولید محتوا به جای تکرار افراطی کلیدواژه ها یا Keyword Stuffing تنها جاهایی که نیاز است استفاده کنید.

ششم : وب سایت های امن ـ HTTPS

ویژگی امنیت، حتی اگر عامل مستقیم در بهبود سئوی سایت نباشد، اما باز هم به طور غیرمستقیم می تواند جایگاه وب سایت تان در SERP را تحت تاثیر قرار دهد. زمانی که کاربر علامت هشدار امنیتی را در بالای مرورگرش می بینید، احتمال اینکه وب سایت را فورا ترک کند، بالاست. همین امر باعث افزایش نرخ پرش می شود که به نوبه خود به جایگاه وب سایت ضربه می زند.

هفتم : بهینه سازی ویدئو ها

ویدئوها که جدیدترین ترند سئو در عصر جدید می باشند. اپلیکیشن های اجتماعی مبتنی بر ویدئو مثل اینستاگرام و فیس بوک، اخیرا سرو صدای زیادی به پا کردند. بنابراین اگر نمی خواهید در این مسیر عقب بمانید، باید هرچه زودتر خود را با شرایط جدید وفق دهید.

هشتم : بهینه سازی برای E.A.T

از دیگر ترندهای مهم سئو در سال ۲۰۲۱، E.A.T می باشد. این سه حرف مخفف واژه های Expertise یا تخصص، Authoritativeness یا مسئولیت پذیری، و Trustworthiness یا قابل اعتماد بودن می باشد. درواقع وب سایت شما باید خودش را از این سه جنبه به گوگل، ثابت کند. اگر وب سایت از مطالب کپی یا نامناسب استفاده کند، مرتکب تخلف شده. پس سعی کنید در زمینه محتوایی که تولید می کنید، حتما تخصص لازم را به کار گیرید.

نهم : بهینه سازی جستجوی صوتی

بیش از نیمی از جستجوهای آنلاین از طریق صدا انجام می شود! می دانستید؟ با پیدایش گوشی های هوشمند، جستجوی صوتی بیشتر از هر زمان دیگری محبوبیت یافته. یک فرمان جستجوی صوتی، سازوکاری متفاوت با جستجوی کلیدواژه ها به روش معمول را دارد.

دهم : اینفلوئنسر مارکتینگ

این روش می تواند در سال ۲۰۲۱ بهترین نقطه برای شروع باشد. شواهد نشان داده که اینفلوئنسر مارکتینگ،یکی از روش های نوین بازاریابی بوده که نرخ بازگشت سرمایه بالایی دارد و زمینه ای عالیست برای دسترسی گسترده تر به مخاطبان جدید برای کسب و کارها. فقط باید حواستان به انتخاب اینفلوئنسر باشد. باید چهره ای تاثیرگذار و معتمد باشد.

دیدگاه ها بسته شده است

تماس
آدرس