چطور می توان ویدیوهای سایت را سئو کرد؟

ترندهای سئو در سال 2021
ترندهای سئو در سال ۲۰۲۱ چیست؟
۱۴۰۰-۰۲-۱۹
بلاگر شدن
چطور یک بلاگر شویم؟
۱۴۰۰-۰۲-۲۶

چطور می توان ویدیوهای سایت را سئو کرد؟

سئوی ویدیو

سئوی ویدیو

سئوی ویدیو های سایت نیاز به چه ابزاری دارد؟ 

سئوی ویدیو های سایت :

آیا می دانستید که در سراسر دنیا به طور میانگین افراد بیش از ۱۱ ساعت در روز را صرف دیدن رسانه می کنند؟ شاید دانستن اینکه ۶ ساعت از آن صرف تماشای ویدیو می شود، تعجب نکنید. از انجایی که این روزها تماشای ویدیو از محبوبیت بالایی برخوردار است.

ویدیو یک رسانه قدرتمند می باشد و ماهانه دوتا سه برابر بازدید کننده بیشتر از وب سایت ها جذب می کند.

درنتیجه با افزایش تقاضا برای ویدیو، مهم است که افراد به راحتی محتوای شما را پیدا کنند. این امر می تواند از طریق بهینه سازی موتورهای جستجو یا سئو صورت گیرد.

حالا سئوی ویدیو چیست؟

سئوی ویدیو عملی برای افزایش تعداد بازدید و کیفیت محتوای ویدیویی شما از طریق نتایج ارگانیک موتور جستجوست. برای افزایش رتبه در یک موتورجستجویی مثل گوگل، باید بهینه سازی در اولویت باشد. از آنجایی که بهینه سازی محتوا از نظر استراتژیک بسیار مهم است.

پس باید مطمئن شوید که ربات های موتور جستجو می توانند محتوای شما را بررسی کنند و درک کنند. سپس داده ها را برای مطابقت با سوالات به صورت مناسب، فهرست بندی کنند.

ربات ها نمی توانند ویدیو تماشا کنند، آن ها فقط می توانند فراداده متن را مانند عنوان و برچسب ها مشاهده کنند. آن ها نمی توانند محتوای ویدیو را بررسی، فهرست بندی و رتبه بندی کنند. اما خبر خوب این است که هنوز راه هایی می باشد که ویدیوهای شما توسط موتورهای جستجو دیده شوند.

اما تولید فیلم در صورتی که ایده خوبیست، اما اگر مبنی بر استراتژی های سئو نباشد، و ROI مناسب ایجاد نکند، متحمل هزینه های سنگینی خواهید شد.

اهداف سئو ویدیویی شما چیست؟

سئوی ویدیو

با توجه به مبانی سئو، می توانید دوهدف اصلی داشته باشید :

  • ایجاد لینک ها و ایجاد اشتراک های اجتماعی
  • افزایش نرخ تبدیل و یا کانورژن
  • چطور این لینک ها و اشتراک های اجتماعی را بسازید!

باید یک ویدیوی استثنایی ایجاد کنید. درضمن یک برنامه بازاریابی عالی داشته باشید که منجر به ایجاد واکنش عاطفی شدید در افراد شود. طوری که بخواهند با اشتراک گذاری یا کلیک روی دکمه Share یا توییت یا نوشتن یک پست در مورد آن، باعث تعدد و زیادی لینک شوند. که اغلب هم از دامنه های معتبر می باشند.

از خود بپرسید که آیا در حال حاضر ترافیک با کیفیت بالا به اندازه کافی برای جذب لینک به صورت خودکار دارید؟ یا نیاز به انجام خدمات تبلیغاتی دارید؟ اگر این طور است، چه مقدار ؟

مخاطب هدف تان را در نظر بگیرید که آیا به این موضوع علاقمند است؟ اگر خودتان هم باشید لینک می دهید؟ آیا با دیدن آن احساسی می شوید؟ اگر به هرکدام از این سوالات پاسخ منفی دادید، قبل از تهیه ویدیوی خود به عقب برگشته وتجدید نظر کنید.

  • دوم : نرخ تبدیل سئو ویدیو را افزایش دهید.

این فرایند شامل دوبخش می باشد :

  • جذب بازدیدکننده بیشتر به یک وب سایت
  • بهینه سازی وب سایت طوری که تعداد بیشتری از بازدیدکنندگان به مشتری تبدیل شوند.

باید در صفحه های فرود، و یا سایر صفحات دیگر وب سایت ها، از ویدیوهای خود استفاده کنید. برای اینکه بازدیدکنندگان را درگیر خود کرده و در نهایت آن ها را متقاعد به خرید کنید.

محتوای سئو ویدیو می تواند برای افزایش تبدیل در هر سایتی عالی باشد. درواقع برای ایجاد نرخ تبدیل با ویدیو،دو روش اصلی می باشد :

  • قرار دادن لینک Embed یک ویدیو در یک صفحه فرود
  • استفاده از Rich Snippets

برای مورد اول نیاز به ویدیوهای محصول برای سئوی ویدیوتان نیاز دارید. یکی از رایج ترین انواع محتوا نیز می باشد. بسیاری از فروشندگان هم با استفاده از آن نرخ تبدیل وب سایت خود را افزایش می دهند.

و ویدیوهای توضیحی یا معرفی که می توانید به معرفی و توضیح تجارت خود برای مشتری بپردازید.

مورد دوم هم، منظور از ریچ اسنیپت ها اطلاعاتی در مورد سایت و صفحات آن می باشد. که در جستجوی گوگل نشان داده می شود. با این تفاوت که این اطلاعات دقیقا در پایین نتیجه برای هر سایت اورده می شود. و به کاربر کمک می کند که بهتر به جواب سوالاتش برسد.

  • حالا چطور ویدیوهای خود را در آپارات یا یوتیوب سئو کنید؟

اول عنوان ویدیو

باید کلمه کلیدی موردنظر خود را وارد کنید. و نرخ کلیک را به حداکثر برسانید.

دوم توضیحات ویدیو

برای هر ویدیو باید بالای ۲۰۰کلمه بنویسید و حتی می توانید در این قسمت علاوه بر توضیحات، لینک صفحه یا مقاله مرتبط با سایت تان را مطرح کنید.

سوم برچسب های ویدیو را بگذارید.

سعی حتما کلمه کلیدی هدف باشند. بقیه کلمات مرتبط با تیتر باشند. بهتر است برچسب های دوکلمه ای استفاده کنید.

چهارم در هر ویدیو کلمه کلیدی هدف خود را بگویید.

و در اخر تعیین دسته بندی

باید ویدیوهای خود را در دسته بندی های مشخص و تفکیک شده بارگذاری کنید. هر دسته بندی یک صفحه جدید برای شما ایجاد می کند که به شما فرصت می دهد عبارت دیگری را هدف گذاری کنید.

دیدگاه ها بسته شده است

تماس
آدرس