تفاوت سایت استاتیک با داینامیک چیست؟

بازاریابی ارجاعی
بازاریابی ارجاعی چیست؟
۱۳۹۹-۱۰-۲۵
تکنیک فروشندگی ABH چیست
آیا درباره تکنیک فروشندگی ABH شنیده بودید؟
۱۳۹۹-۱۱-۰۲

تفاوت سایت استاتیک با داینامیک چیست؟

سایت های استاتیک و داینامیک

سایت های استاتیک و داینامیک

سایت های استاتیک و سایت های داینامیک با هم چه فرق هایی دارند؟

سایت های استاتیک :

سایت های استاتیک (صفحه وب ایستا) به سایت هایی گفته می شود که توسط HTML کدنویسی می شوند.

در این سایت ها امکان اتصال به پایگاه داده و ایجاد تغییری در محتوا و یا ویرایش سایت به صورت آنلاین امکان پذیر نیست. درنتیجه بروزرسانی این سایت ها نیازمند دانش طراحی وب می باشند.

فرض کنید مدیر سایت خبری هستید، روزانه چندین خبر را می خواهید در سایت خود قرار دهید. درصورتی که سایت استاتیک باشد، برای ایجاد هرخبر باید از کسی که به دانش طراحی وب مسلط است، کمک بخواهید. چون خود قادر به تغییر صفحات و مدیریت سایت نیستید. معمولا افرادی که از این سایت ها استفاده می کنند، احتیاجی به تغییر محتوای سایت ندارند. اطلاعات سایت هم درطول زمان تغییر چندانی نمی کند. مثلا سایت شخصی یک هنرمند است که بیوگرافی خود را در آن قرار داده.

درضمن هزینه طراحی و پیاده سازی این سایت ها ارزان است. اما بروزرسانی آن بسیار بالاست، چون کوچکترین تغییر باید توسط طراح وب صورت گیرد. و در نتیجه وقت گیر، هزینه بر و بخاطر عدم وجود امکانات مدیریتی، از این سایت ها برای سازمان ها و شرکت هایی که مستمر اطلاعات شان را تغییر می دهند، گزینه مناسبی نیست.

سایت های داینامیک چیست؟

سایت های داینامیک یا پویا دارای پنل مدیریت محتوا می باشند. مدیر سایت حتی می تواند بدون داشتن دانش طراحی وب به راحتی محتویات هرصفحه از سایت خود را ویرایش یا بروزرسانی کند. مثلا در سایت خود نسبت به یک موضوع رای گیری داشته باشد. یا خبر درج کند. و نیز کنترل تمام بخش های سایت مثل ایجاد و حذف یک صفحه را داشته باشد. همچنین ویرایش یک صفحه!

این گونه سایت ها با نیاز کاربر و بودجه اش ساخته می شوند، و انعطاف پذیر هستند. امروزه بیشتر سایت به شکل داینامیک طراحی می شوند.

تفاوت های این سایت ها در چیست؟

سایت های استاتیک و داینامیک

مقایسه سایت های استاتیک و داینامیک

۱٫هزینه های طراحی سایت های استاتیک نسبت به داینامیک کمتر است. اما هزینه های نگهداری، بروزرسانی و پشتیبانی سایت های استاتیک بیشتر از سایت های داینامیک است.

۲٫بروزرسانی محتوا در سایت های پویا بسیار آسان تر از وب سایت های استاتیک است. مدیر سایت از طریق نرم افزار مدیریت محتوا یا cms یا پورتال، به راحتی درهر مکان و زمانی محتوای سایت را تغییر می دهد.

۳٫سایت های داینامیک می توانند چندکاربره استفاده شوند. درواقع مدیر سایت با کلمه کاربری و رمز عبور وارد پنل خود می شود. و می تواند مدیریت سایت را بین چندنفر توزیع کند.

۴٫یک یاز روش های کسب رتبه بالا در موتورهای جستجو شامل گوگل، بروزرسانی مداوم سایت است. پس سایت های داینامیک نسبت به استاتیک در موتورهای جستجو رتبه بالاتری دارند.

۵٫استاتیک ها بوسیله کدهای html نوشته شده و فقط هرچیزی که در کدصفحه می باشد، برای کاربر نمایش داده می شود. در روش داینامیک، از یک زبان سمت سرور مثل php و یا asp استفاده می شود. درچنین حالتی محتوای سایت توسط زبان برنامه نویسی از پایگاه داده خوانده می شود. با اتصال سایت به پایگاه داده این امکان وجود دارد که محتوای سایت به شکل آنلاین تغییر کند. خصوصا در سایت هایی که نیاز به تغییر دائمی اطلاعات دارند.

دیدگاه ها بسته شده است

تماس
آدرس