چطور نام برند تجاری مون رو انتخاب کنیم؟

سفیر برند چیست
سفیر برند چیست؟
۱۳۹۹-۱۱-۱۶
وب سایت کاری و کسب و کار
داشتن وب سایت روی کسب و کار چه تاثیری دارد؟
۱۳۹۹-۱۱-۲۳

چطور نام برند تجاری مون رو انتخاب کنیم؟

انتخاب نام برند تجاری

نام برند تجاری : نکاتی مهم برای انتخاب نام برند تجاری

یک سوال مشترک که بین آن هایی که کسب و کاری راه انداخته اند، می باشد، نام برند یا سایت می باشد. از این رو به بررسی چند نکته مهم در انتخاب نام برند خواهیم پرداخت.

نکاتی برای انتخاب نام برند تجاری

زمانی که برنامه ای تجاری ریخته اید، ماه های طولانی به تحقیقات در بازار پرداخته اید، نمونه های اولیه را به بازار ارائه دادید، و نیز تجزیه و تحلیل کرده اید، حال آماده اید که طرح را به یک تجارت سودآور تبدیل کنید.

قبل از ادامه کار باید شرکتی که راه اندازی کرده اید، نام گذاری کنید. اما همین انتخاب نام برند تجاری شما بسیار مهم است؛ زیرا معرف شما می باشد.

اول : نام برند خود را کوتاه کنید.

نام تجاری شما باید روی زبان بنشیند. مردم نباید با گفتن نام شما به نفس زدن بیفتند. برخی برندهای معتبر دنیا را ببینید. برندهای مثل اپل، والمارت یا نایکی و آدیداس.

مطالعه ای که در این باره توسط یک کارگزار بیمه انگلیس انجام شده، طول متوسط نام یک شرکت را حداقل ۲۲ کاراکتر اعلام کرده باشد. بیش از نیمی از مشاغل نام تجاری شان را بین ۱۷ تا ۲۴ تا انتخاب می کنند. گاها می توانید از دوکلمه هم استفاده کنید. باوجود دوکلمه ای بودن هم باید هردو کوتاه باشند، و زمان تلفظ زبان را اذیت نکنند.

دوم : مطمئن شوید که اسم برندتان املای راحتی دارد

خودتان را جای مصرف کننده بگذارید. مثلا نام تجاری شما را در رسانه ای می بینند. حالا به شکل آنلاین قرار است جستجو کنند، اما نمی توانند شما را پیدا کنند. چون املای صحیح نام تجاری تان را نمی دانند. پس اسمی انتخاب کنید که املای مشخص و دقیقی داشته باشند.

سوم : نام تجاری را به چیزی خاص محدود نکنید

مثلا ممکن است استارت آپ شما روی محصول خاصی یا مکان خاصی هدف گذاری شده بشاد. اما به این معنا نیست که باید اسم تجاری تان به چیزی اختصاص یابد. فرض کنید که یک برند مد و فشن هستید که شلوار جین مردانه می فروشد. اسم شرکت را “شلوار جین برای مردان” بسیار ایده بدی ست. حواستان باشد.

چهارم : تک باشید

حتما دوست دارید یک نام تجاری بی نظیر داشته و خاص باشید. پس سعی کنید از اسم های معمولی دور بمانید. فکر می کنید چند نامزد برای انتخاب این نام هستند. در حال حاضر مطمئن باشید که بیش از تعداد انگشتان دست شماست. باید نام تجاری را انتخاب کنید که تک باشد.

انتخاب نام برند تجاری

پنجم : تلفظ نام تجاری راحت باشد

نام برند تجاری که انتخاب می کنید، باید براحتی هجی شود.

ششم : حتما بازخوردها را در مورد نام تجاری انتخابی تان جویا شوید.

نیاز نیست که به تنهایی برای انتخاب نام تجاری تان تلاش کنید. پس می توانید ایده هایی را مطرح کنید و درنهایت تصمیم تان را بگیرید. اگر یک تیم هستید، بهتر است بحثی گروهی داشته باشید. ایده هایتان را یادداشت کنید و یک لیست بنویسید. سپس بین دوست و خانواده مطرح کنید ببینید چه بازخوردی نسبت به آن دارند.

هفتم : در پروفایل های رسانه های اجتماعی تحقیق کنید

باید در تمام رسانه های اجتماعی مثل فیسبوک، اینستاگرام و غیره جستجو کنید تا نام تجاری شبیه به نام تجاری شما وجود نداشته باشد.

هشتم : نام برند تجاری تان گیرا باشد

باید برای مصرف کننده این نام طنین انداز شود. حتی اگر در مراحل اولیه کار خود هستید، باید همیشه به آینده نگاه کنید. مثلا نام تجاری تان چه تطابقی با تبلیغات شما دارد. میشه شعاری برای شرکت با این اسم ساخت؟

نهم : نام تجاری تان نباید قبلا ثبت شده باشد

سعی کنید پس از انتخاب نام تجاری، شغل جدید خود را ثبت کنید. در هنگام ثبت آن باید نام شرکت تک باشد و ثبت نشده باشد. برای اینکار از یک وکیل می توانید کمک بگیرید.

دهم : درمورد علامت تجاری تان تحقیق کنید

مواظب باشید کسی نتواند نام تجاری تان را بدزدد. می توانید در uspto.gov جستجو کنید ببینید می توانید برای نام تجاری تان علامت تجاری بزنید.

یازدهم : باید نام تجاری تان مرتبط باشد

مثلاشرکت شما روی امنیت اینترنت تمرکز دارد. نمی توانید برای آن نامی غیرمرتبط و بی ربط انتخاب کنید. باید اسمی باشد که با کارتان مرتبط بوده و همخوانی داشته باشد.

دوازدهم : لوگوی خود را در نظر بگیرید

نام تجاری تان با تلاش های شما بازاریابی شما گره خورده. پس زمانی که نام تجاری تان را انتخاب می کنید، طراحی لوگوی خود را حتما در نظر داشته باشید. طرح های مختلف رنگی روی فروش شما تاثیر دارند. دلیلش اینه که تصاویر سریعتر از کلمات پردازش می شوند. اگر یک لوگوی به یاد ماندنی داشته باشید، مصرف کنندگان از طریق آن نام تجاری تان را بخاطر می آورند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس
آدرس