سفیر برند چیست؟

نحوه جذب و حفظ مشتری
بعد از ایجاد کسب و کار چطور میتوان مشتری را حفظ کرد؟
۱۳۹۹-۱۱-۱۲
چطور نام برند تجاری مون رو انتخاب کنیم؟
۱۳۹۹-۱۱-۱۹

سفیر برند چیست؟

سفیر برند چیست

سفیر برند چیست

سفیر برند چیست ؟ و چرا انقدر مهم است؟

تمامی فعالیت هایی که در زمینه فروش محصولات و خدمات انجام می گیرد، تحت سه عنوان دسته بندی می شوند. تبلیغات، بازاریابی و روابط عمومی. زمانی که فعالیت های خود را در زمینه معرفی و فروش کالا و خدمات آغاز می کنید، سریعا درمی یابید که اقدامات تان سه دسته دارند.

شاید موفقیت زودهنگام یک شرکت تجاری بهترین مثال در این رابطه باشد. پس اگر شرکت تان شروع بسیار موفق و چشمگیری داشته، یا در زمینه ای رتبه نخست را به دست اورده، می توانید از این موارد در آگهی تجاریتان استفاده کنید.

مثلا دریافت نقدهای مثبت از کارشناسان و افراد معتبر می تواند روی حسن شهرت شما بسیار تاثیرگذار باشد. همچنین در تصمیم گیری مخاطب تاثیر بگذارد. مثلا فیلم هایی که روی پرده می شوند مثل “نشریه تایم ۴ستاره به این فیلم داد” بسیار وابسته بوده و انتشار چنین جملاتی درنشریه ها و رسانه ها خیلی مخاطب جذب می کند.

حالا سوال مطرح می شود که آیا بدون شناخته شدن کسب و کارتان در بازار، و نیز عدم اطلاعات کافی در نزد مخاطبان، می توان به موفقیت رسید ؟ رتبه نخست حوزه تجاری و صنعتی که در آن فعالیت دارید، به خود اختصاص می دهید؟ به منظور شناخته شدن نیازمند تبلیغات و بازاریابی می باشید تا دیگران را نسبت به برندتان هوشیار سازید.

دریافت نقدهای مثبت و موفقیت های زودهنگام تنها چیزهایی نیستند که به آن ها نیاز دارید. بلکه باید سفیر انتخابی داشتهب اشید. سفیری که کسب و کار شما را به مخاطبان بسیاری معرفی کند. درنتیجه کارکرد بسیار سازنده ای روی برندتان خواهد داشت. درضمن به رغم تاثیر مثبت و سازنده انتخاب سفیر برند، بسیاری از صاحبان سرمایه و کارآفرینان این موضوع را نادیده می گیرند .

سفیر برند چیست

سفیر برند کیست؟

سفیر برند فرد مشهور و محبوبی می باشد که کالا یا خدمات شما را استفاده کرده و به دلیل رضایتی که از آن داشته اقدام به معرفی آن در مجامع گوناگون می کند. از ویژگی ها و مزایای آن سخن می گوید. به یاد داشته باشید که سفیر برند برای تبلیغ محصول و خدمات شما پولی دریافت نمی کند. گرچه حتی کسانی که بابت تبلیغ محصول شما هزینه ای دریافت می کنند، قادر هم هستند که موجب ارتقای کالاهای شما شوند. اما از صداقت گفتار و قدرت مانور سفیر برند برخوردار نیستند. چون سفیر برند کالای شما را استفاده کرده و تجربه ای واقعی با مخاطبان و مشتریان به اشتراک می گذارد.

مثلا همین تیزرهای تبلیغاتی را که دیده باشید، در آن سفیران برند می باشند. و توضیحاتی دررابطه با محصول یا خدماتی که دریافت کردند می دهند. مثلا “من در تمام روز راه می روم برای برای کاهش خستگی پاهایم از کفش برند … استفاده می کنم. توصیه م به شما هم اینه که از این محصول استفاده کنید. “

پس فراموش نکنید که یک سفیر برند می تواند به بهترین شکل ممکن درباره محصولات شما صحبت کند. و باعث ارتقای آن شود. چون از فروش بیشتر این کالاها و خدمات کسب درآمد نمی کندوو و با اعتماد به نفس بیشتری می تواند از ویژگی ها و برتری های این محصول بگوید.

دیدگاه ها بسته شده است

تماس
آدرس