آیا هوش مصنوعی و دیجیتال مارکتینگ با هم مرتبطند؟

چت بات
چت بات چیست؟
۱۴۰۰-۰۳-۲۷
استراتژی تخفیف چیست
تاثیرگذارترین استراتژی های تخفیف کدامند؟
۱۴۰۰-۰۴-۰۳

آیا هوش مصنوعی و دیجیتال مارکتینگ با هم مرتبطند؟

تاثیر هوش مصنوعی روی دیجیتال مارکتینگ

تاثیر هوش مصنوعی روی دیجیتال مارکتینگ

هوش مصنوعی ؟ دیجیتال مارکتینگ ؟ چه ارتباطی بین این دو می باشد؟

هوش مصنوعی :

هوش مصنوعی را می توان برای توصیف ماشین ها و رایانه هایی به کار برد که عملکردهای شناختی ذهن انسان ها، مانند یادگیری و حل مسائل را تقلید می کنند.

امروزه کارایی سیستم های هوش مصنوعی به لطف الگوریتم های دقیق، سریعتر از هر زمان دیگری در حال پیشرفت می باشد. درواقع به برداشتن گام های بزرگی در زمینه تحقیق و توسعه در سراسر جهان کمک می کند. طوری که می توان تصور کرد در آینده محصولات فناوری شده توسط هوش مصنوعی مانند منبعی حاوی خرد انسانی می باشد. درست است که هوش انسانی نیست، اما می تواند مثل انسان فکر کند و از هوش انسانی هم فراتر رود.

چه ارتباطی بین هوش مصنوعی و دیجیتال مارکتینگ می باشد؟

بازاریابان در استفاده از هوش مصنوعی در استراتژی های بازاریابی خود مردد می باشند.

اما امروزه برندهای موفق مثل آمازون و Spotify، این فناوری پیشرفته را پذیرفته و تقریبا از این حوزه در دیجیتال مارکتینگ بین بسیاری از بازاریابان و کسب و کارها رواج پیدا کرده.

مثلا آمازون، براساس جستجوها، خریدها و بازدیدهای قبلی مشتری، از هوش‌مصنوعی برای نشان دادن محصولات مرتبط به خریدار استفاده می کند. طوری که یک تجربه شخصی سازی شده را ایجاد می کند.

درضمن تبلیغات یکی از روش های ایده ال برای ایجاد ارزش برندها می باشد. بنابراین دیجیتال مارکتینگ با استفاده از هوش مصنوعی می تواند به علاقمندی مخاطبان، پوسترهایی از برند ایجاد کند که منجر به مشاهده تبلیغات براساس انتخاب و علاقه مخاطب شود.

هوش‌مصنوعی چه تاثیراتی روی آینده بازاریابی دیجیتال خواهد داشت؟

تاثیر هوش مصنوعی روی دیجیتال مارکتینگ

اول تشخیص و تجزیه و تحلیل

مدیریت ارتباط با مشتری به یکی از استراتژی های تجاری اشاره دارد که با به حداکثر رساندن جمع اوری اطلاعات مشری و فیلتر کردن اطلاعات معتبر، رویکرد مشتری محوری را در تجارت ایجاد می کند. زمانی که CRM، فناوری AI و فناوری داده های بزرگ با یکدیگر ترکیب می شوند، می توانند مجموعه اطلاعات کاربر را از سیستم عامل های مختلف به حداکثر برسانند.

دوم هدف قرار دادن مخاطب درست

یکی از شاخه های هوش‌مصنوعی یادگیری ماشین می باشد.

ماشین براساس فعالیت هایی که فرد به آن علاقمند می باشد، تشخیص می دهد و عمل می کند. معمولا کارایی این حوزه با بلوغ بیشتر تکنولوژی دقیق و دقیق تر شده. کلا اینطور می توانیم بگوییم که پیشنهاد محصولات مناسب به مشتریان در زمان مناسب از طریق سیستم عامل های دیجیتالی تفاوت زیادی در فروش ایجاد می کند.

سوم پشتیبانی از زمان واقعی

معمولا در این مورد شرکت هایی می باشند که برای ارائه پاسخ دقیق، از catboats هوش مصنوعی بهره می برند.

چهارم شخصی سازی کمپین های ایمیل مارکتینگ

در این مورد هوش مصنوعی کمک می کند که در زمان مناسب، به مشتری دست یافته و اطمینان حاصل کنند که فعالیت های پیام رسانی آن ها مرتبط و جذاب بوده.

پنجم تولید محتوای هوشمند

حتی در نوشتن هم می تواند تاثیر گذار باشد. با این حال تولیدکنندگان محتوا نباید درباره این موضوع نگران باشند. چون کسب و کارها و مدیران دیجیتال مارکتینگ می توانند ازمزایای تولید شده توسط هوش مصنوعی برای تقویت نویسندگان انسانی، خصوصا نوشتن محتواهای مبتنی بر واقعیت استفاده کنند.

و در اخر افزایش تجربه کاربری

اینکه مخاطب را به سمت یک وب سایت سوق می دهد.

طوری که می تواند پیش بینی رفتار خریدار، شخصیت خریدار و چرخه های جستجو آسان تررا فراهم کند. خدمات مشتری و chatbots هم دیگر ویژگی های مفید هوش مصنوعی در انتقال سریع مسائل می باشند.

دیدگاه ها بسته شده است

تماس
آدرس