چطور یک بلاگر شویم؟

سئوی ویدیو
چطور می توان ویدیوهای سایت را سئو کرد؟
۱۴۰۰-۰۲-۲۳
ترندهای تبلیغات کلیکی
ترندهای برتر تبلیغات کلیکی کدام می باشند؟
۱۴۰۰-۰۲-۳۰

چطور یک بلاگر شویم؟

بلاگر شدن

بلاگر شدن

راهنمای کامل بلاگر شدن

طی سال های اخیر بسیاری از مردم علاقمند به بلاگر شدن و اینفلوئنسر شدن شده اند. اما باید بگوییم که رسیدن به این هدف راحت نیست. باید در این زمینه مهارت های مختلفی داشته باشید و همین طور با افراد گوناگونی در ارتباط باشید. برای اینکه بتوانید به یک بلاگر موفق تبدیل شوید.

بلاگر کیست ؟ و در اینستاگرام به چه کسی بلاگر گفته می شود؟

در بحث بلاگری و اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام تعریف های اشتباهی می باشد.

برخی تصور می کنند که هرکس حضور فعالی در زمینه اینستاگرام داشته باشد، یا فالوئرهایش زیاد باشند، بلاگر می باشد. درحالی که اینطور نیست و بلاگر با توجه به حرفه، تخصص یا مهارتی که دارد محتوا تولید می کند. این فرد درباره رشته تخصصی خودش نظر تخصص می دهد، کالاها را نقد و معرفی می کند. یا اینکه مردم را به انجام یکسری کارها تشویق می کند.

 • اگر عکاس باشید، عکس هایتان را باید در اینستاگرام به اشتراک بگذارید. و درباره عکس بنویسید.

پس باید به عنوان عکاس در حوزه تخصصی خودتان هم محتوا تولید کنید. درنتیجه می توانید به عنوان یک بلاگر کار کنید. اما بلاگرها لزوما عکاس نیستند. حتی می توانند در حوزه های مختلفی تولید محتوا کنند.

از انواع بلاگرها بدانید :

 • بلاگرها با توجه به نوع محتوا و تعداد فالوئرهایی که دارند، تقسیم بندی می شود.

برخی صدها میلیون طرفدار دارند و برخی هم میکرواینفلوئنسر می باشند. که برای چندین هزار نفر تولید محتوا می کنند. وجود بلاگرها و اینفلوئنسرها برای محتوای متنوع شبکه های اجتماعی ضروری می باشد. اکثر این افراد روی یک موضوع خاصی تمرکز کرده و درباره آن تولید محتوا می کنند. دسته بندی های مختلفی هم برای انواع بلاگرها می باشد که زیر به آن ها می پردازیم :

 • کمال گرا ها

افرادی که وقت زیادی برای تولید عکس و فیلم می گذارند.

تقریبا تمام بلاگرها این کار را انجام می دهند. اما کمال گراها به زمینه و موضوع خاصی پایبندند و به عالی ترین شکل آن را اجرا می کنند. صفحه ها آن بی نقص بوده، رنگ و نور عکس ها به خوبی اجرا شده. آرایش افراد هم مناسب است و حتی لباس ها با توجه به موضوع انتخاب می شوند.

 • عاشقان سفر

صفحه این بلاگرها، بیشتر با محوریت سفر و ماجراجویی می باشد.

وقتی وارد صفحه های آن ها می شوید، عکس های زیبا از شرها و کشورهای مختلف می بینید. مکان های تاریخی و طبیعت زیبا جاهایی اند که در قاب دوربین آن ها جای می گیرند.

 • بلاگرهای جذاب

این بلاگرها زندگی جذابی با توجه به صفحه شان دارند. یعنی در زندگی شان هیچ مشکلی ندارند.

مدل لباس آن ها، میکاپ هایشان، و سبک زندگی شان را به اشتراک می گذارند. معمولا فالوئرهای زیادی دارند، به خاطر همین کالاهای مختلفی هم تبلیغ می کنند. در فروشگاه های مختلف می چرخند، لباس های گوناگون را امتحان می کنند. و در اینستاگرام به اشتراک می گذارند. این بلاگرها، نیز اینفلوئنسر هم می باشند.

 • بلاگرهای باهوش

از هشتگ های مناسبی استفاده می کنند و سعی در دنبال کردن افرادی مناسبی هم دارند.

کیفیت محتوایشان متوسط، و تصاویر جذاب و خارق العاده ای هم ندارند. متعهد به موضوع خاصی نیستند و در زمینه های مختلف محتوا تولید می کنند. این بلاگرها به صفحه اینستاگرام شان متعهد می باشند.

 • بلاگرهای جنجالی

این افراد بخاطر محتوای تولیدی شان جنجال برانگیز می باشند.

فمینیست ها، فعالات حوزه محیط زیست، سلبریتی های پرحاشیه،هنرمندان با آثار ساختارشکن و فعالان اجتماعی در این حوزه قرار می گیرند.

حال چطور تبدیل به یک بلاگر موفق شوید؟

بلاگر شدن

 • اول باید موضوع مشخصی را انتخاب کنید.

اگر می خواهید بخشی از بلاگر و اینفلوئنسرهای ۸۰۰میلیون کاربر اینستاگرام شوید، باید خودتان را برجسته تر از دیگران نشان دهید. موضوع مشخصی را انتخاب کرده و درباره همان موضوع صحبت کنید.

 • محتوای باکیفیت تولید کنید.

تولید محتوای باکیفیت گرچه در وهله اول اسان می باشد. اما کیفیت محتوا، تعداد لایک، کامنت و فالوئرهای شما را مشخص می کند.

با عکس تار و تور، مخاطبان را فراری می دهید. سعی کنید تصاویر زیبا بگیرید. باید روی گوشی همراه تان و یا دوربین تان سرمایه گذاری کنید، اگر دنبال بلاگرموفق شدن هستید. عکاسی یاد بگیرید.

 • درضمن کپشن و هشتگ های جذاب باید استفاده کیند.
 • برای محتوای تان یک طرح مشخص انتخاب کنید.

مهمترین نکته در بلاگرشدن، داشتن یک ویژگی منحصربه فرد و پایدار است.

اگر در تصاویر و نوشته های خود از یک طرح ثابت استفاده کنید، فالوئرها سریعا متوجه می شوند که این تصویر برای شماست. زمانی که فالوئرهایتان زیاد شد، با برندهای مختلف کار کنید. امار مشارکت صفحه تان نفش تعیین کننده ای در میزان درامد شما خواهد داشت.

 • با بلاگرهای دیگر همکاری کنید.

سعی کنید با دیگربلاگرها همراه شوید. در دورهمی ان ها شرکت کنید و مشارکت بیشتری با افراد شبیه خودتان داشته باشید.

 • برندهایی که در حوزه تخصصی شما کار می کنند شناسایی کنید.

زمانی که ۱۰هزارتایی شدید، با برندها ارتباط بگیرید.

 • مهارت های اینستاگرامی تان را ارتقا دهید.

برای موفق شدن در این زمینه، باید صفحه اینستاگرام تان را رشد دهید.

باید اپلیکیشن های تولید محتوا، ادیت عکس، تولید پست، و استوری شناسایی کنید. مهارت نویسندگی و عکاسی خود را تقویت کنید. نترسید، برای شروع لازم نیست همه این مهارت ها را بلد باشید. بلکه همگام با تولید محتوا، مهارت های جدید یادبگیرید و با ابزار مختلف آشنا شوید.

دیدگاه ها بسته شده است

تماس
آدرس